Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Profili i Sefedin
Emri i pėrdoruesit: Sefedin  (Dėrgo U2U)  (Shto tek Grupi)
Regjistruar: 2/11/03 (0.03 mesazhe pėr ditė)
Mesazhe: 178 (0.84% e tė gjithė mesazheve.)
Statusi i anėtarit & fotos:
Administrator
Aktiv pėr herė tė fundit: 2-2-2011 nė 13:56

E-Maili: krasniqi@hotmail.com
Faqja Web: http://www.edsh.net
Aim:
ICQ:
Yahoo: sef_krasniqi@yahoo.fr
MSN: krasniqi@hotmail.com
Lokalizimi:
Ditėlindja:
Biografi: SEFEDIN KRASNIQI

Jam i lindur në Trimor (ish Zhilivodë) te komunës së Vushtrrisë në Kosovë. Shkollën fillore e kam mbaruar në vendlindje, ndërsa të mesmen, gjimnazin, në Prishtinë. Kam diplomuar në Fakultetin Filozofik të Prishtinës, në degën Gjuhë dhe Letërsi Frënge. Gjatë studimeve kam qëndruar shpesh në Francë për qëllim perfeksionimi të gjuhës frënge.
Në St. Cheron kam mbaruar kursin për edukator, i cili më ka mundësuar të punoj shpesh në pushimore për fëmijë (colonies de vacances) në Francë.
Pas diplomimit, kam punuar profesor i gjuhës frënge në dy shkolla të mesme në Prishtinë. Më vonë kam organizuar mësimin plotësues në gjuhën shqipe për fëmijët e punëtorëve shqiptarë në Francë dhe në Zvicër. Gjatë kohës së ushtrimit të profesionit të mësuesisë në Francë, kam dëgjuar ligjërata në fushën e gjuhësisë së përgjithshme (Lingustique) në Universitetin e Besançon-it.
Pas luftës në Kosovë, të viteve 1998/99, përkohësisht kam braktisur arsimin dhe me një ekip miqsh kam marrë pjesë në botimin e tri librave, të cilat trajtojnë luftën çlirimtare. Gjithashtu kam botuar shumë artikuj dhe intervista me personalitete të ndryshme në gazetën "Bota sot" dhe "www.trepca.net-ne rubrikën "Jehona e Kosovës".
Krahas punës që bëj në Zvicër, në fillim të vitit shkollor 2005/06, kam rinisur organizimin e shkollës shqipe.
Humori aktual:

Kėrko tė gjitha mesazhet e kėtij pėrdoruesi
Mundėsi Administrimi: Editoni konton e pėrdoruesit
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0262899 sekonda, 10 pyetje