Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Posto pėrgjigjen
Kush mund tė postojė? Tė gjithė pėrdoruesit mund tė postojnė tema tė reja dhe tė gjithė pėrdoruesit mund tė pėrgjigjen.
Emri i pėrdoruesit:  Ke nevojė tė regjistrohesh?
Fjalėkalimi:  Fjalėkalim i harruar?
Subjekti: (e mundshme)
Ikona:
Mėnyra e formatimit:
Normal
I avancuar
Ndihmė

Pėrdor tekst me shkronja tė zeza Pėrdor tekst kursiv Pėrdor tekst tė nėnvizuar Pėrdor tekst tė centruar Pėrdor lidhje kibernetike Pėrdor lidhje kibernetike e-maili Pėrdor njė imazh Pėrdor tekst me kode tė formatuar Pėrdor tekst nė thonjėza
Mesazhi:
HTML ėshtė Pasiv
Nėnqeshjet janė Aktiv
Kodi BB ėshtė Aktiv
Kodi [img] ėshtė Aktiv

Deaktivizo nėnqeshjet?
Pėrdor nėnshkrim?
Ndalo kodin BB?
Merr lajmėrim me e-mail pėr pėrgjigjet e reja?
Bashkangjitje:


Konsideratė e temės
burimuji

Postuar mė 11-9-2005 nė 21:14

radio Europa e Lire

NJU JORK

Mijëra familjarë me fotografi e më të dashurve të tyre në duar janë mbledhur në vendin e kullave binjake për të shënuar përvjetorin e katërt të sulmeve terrroriste të 11 shtatorit, në të cilat u vranë rreth 3 mijë persona.

Heshtja ka shënuar momentin kur aeroplani i parë 4 vjet më parë kishte qëlluar njërën nga kullat binjake. Më pas të afërmit kanë lexuar me radhë emrat e të vrarëve. Prefekti Michael Bloomberg, ka hapur ceremoninë duke i ngushëlluar familjarët e viktimave të sulmeve të Londrës dhe atyre, që humbën të afërmit nga uragani Katrina.

Në Uashington presidenti Bush, në kohën që përkonte me sulmet, ka mbajtur një minutë heshtje. Ndërsa në fjalimin e përjavshëm të radios, Bush i krahasoi sulmet e 11 shtatorit me shkatërrimet e uraganit.

"Sot Amerika ndeshet me një katastrofë tjetër që shkaktoi shkatërrime dhe humbje jetësh. Këtë herë, shkatërrimi nuk rezultoi si pasojë e ligësisë së njeriut, por nga tërbimi i erës dhe ujit", tha Bush, duke u bërë thirrje amerikanëve ta rikujtojnë frymën, e cila e kaploi vendin pas 11 shtatorit, për të ndihmuar që të tejkalohen shkatërrimet e uraganit.


Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0273731 sekonda, 16 pyetje