Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Kush jane?
Anton Ashta

Postuar mė 10-3-2003 nė 22:07 Edit Post Reply With Quote
Kush jane?

Kush jane shkencetaret me te shquar shqiptare?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Blerim Vokshi

Postuar mė 10-3-2003 nė 22:13 Edit Post Reply With Quote
Rifat Gjota zbulues i nje lloj elektromotori,qe ne amerik i kan njoft patenten.

Ka qen fitues i vitit (me fal se viti nuk me kujtohet,ka qen diku ne vitet e nentdhjeta) atje ne amerik.

Nuk di me shum ne lidhje me te ,po gjeta
ndonje artikull do e bie ketu.


Di edhe nje gje se metoda e tij sod ne bot quhet RIFATIM.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 10-3-2003 nė 22:38 Edit Post Reply With Quote
Ne internet nuk ka asnje info per te.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 10-3-2003 nė 22:42 Edit Post Reply With Quote
Me i sukseshmi eshte:

http://almaz.com/nobel/medicine/1998c.html

Ferid Murad

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Krytha

Postuar mė 11-3-2003 nė 15:07 Edit Post Reply With Quote
Bingo

Anton, te lumte. As qe nuk kisha ndigju per kete emer. Me siguri qe ka edhe shume te tjer por kerkush nuk i ofron kah kombi.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Tali

Postuar mė 11-3-2003 nė 15:40 Edit Post Reply With Quote
Ky Nobelist

Ferid Murat rrjedh nga një familje shqiptare e cila ka emigruar që në vitet e hereshme të 1920.

Vetë Feridi ka lindur në amerike,por prinderit janë shpërgulur nga ky fshat i Gostivarit.Bile Dr.Ferid ka vizituar fshatin e të parëve të tij gjatë luftës në Kosovë dhe me mburje thotë që ka prejardhje shqiptare.

Kaq di unë për këtë kolos shqiptar.

Duaje Shqipërinë ashtu siç më do nënën!(Nëna ime)

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Blerim Vokshi

Postuar mė 11-3-2003 nė 16:22 Edit Post Reply With Quote
Ky ishte pra aj feridi qe te,lajmrova dje ne U2U Anton.Pra ky esht bashkautori i viagres.

Sa per Rifat Gjoten,ky esht nga peja,dhe un do shkoj ne familje te tij e do informona me mir per te gjitha ne lidhje me te.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 12-3-2003 nė 07:10 Edit Post Reply With Quote
Po te tjere a kemi?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
kalemi

Postuar mė 13-3-2003 nė 04:58 Edit Post Reply With Quote
Karl Gega. Metodat dhe perllogaritjet qe perdori ne ate kohe qene jashtezakonisht perparimtare dhe te panjohura per fushen e arkitektures. Projektet dhe teknikat e tij kane qene modele dhe objekt studimi per arkitektet me ne ze te Evropes.

Ne shkrimet e tij Nikolla Koperniku thekson qe profesori i tij ka qene shqiptar. Nuk e mbaj mend ne e permend dhe emrin.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.2187819 sekonda, 33 pyetje