Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Partite ne Itali
Anton Ashta

Postuar mė 17-3-2003 nė 14:33 Edit Post Reply With Quote
Partite ne Itali

Diku gjeta rastesisht nje liste te partive ne pergjithesi ne Itali:


Partiti


Alleanza Nazionale
Comunisti Italiani
Comunisti Unitari
Cristiani Democratici Uniti
Democratici di Sinistra
I Democratici
Destra Democratica
Federazione dei Verdi
Forza Italia
Fronte Nazionale
Laburisti Italiani
L'Italia dei Valori
Lega d'Azione Meridionale
Lega Nord
Movimento Monarchico Italiano
Movimento Sociale Fiamma Tricolore
Nuovo Psi
Partito Popolare Italiano
Partito Repubblicano
Partito Sardo d'Azione
Partito Umanista
Patto Segni
Radicali
Rifondazione Comunista
Rinnovamento Italiano
Socialisti Italiani
SVP
Ulivo
UDR
Union für Südtirol
Union Valdôtaine
Verdi


A mundet kush qe te beje ndarjen e tyre ne te majtat e te djathtat?

Do te ishte ne interes te te gjithe te djathteve shqiptare qe te kishin nje informacion permbi partite e djathta ne Itali.

Te pakten te bejme kete:

Cilet jane, emrat e tyre ne italisht, perkthimet e tyre ne shqip dhe faqet e tyre ne internet.

Me pas duhet te perkthejme nga nje info te shkurter per secilen.

Ne rast se dikush ka interes qe te punoje per kete mimiprojekt i lutem te me shkruaje.


anton1as@web.de

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.2370601 sekonda, 25 pyetje