Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Mjeku grek kreu i trafikut tė bebeve
Anton Ashta

Postuar mė 31-3-2003 nė 11:25 Edit Post Reply With Quote
Mjeku grek kreu i trafikut tė bebeve

--------------------------------------------------------------------------------

KORÇE

Mjeku Fotis Andropulos, i cili ka një klinikë të vetën në Janica të Greqisë është dhe kreu i gjithë organizatës që merret me trafikun e foshnjave të porsalindura. Të paktën kështu kanë deklaruar deri tani të gjithë korçarët e arrestuar nga policia e këtij qyteti. Por, megjithëse policia ia ka dorëzuar Interpolit emrin dhe adresën e saktë të mjekut, ndaj tij ende nuk është marrë ndonjë masë. Bjond, me shtat mesatar. Ky ka qenë përshkrimi që kanë dhënë gratë shqiptare për të. Policia greke nuk ka reaguar ndaj akuzave të ngritura nga hetuesit shqiptarë. Madje po në këtë klinikë punon edhe një mjek shqiptar, bashkëpunëtor i Andropulos, i cili nuk ia ka treguar emrin asnjërës prej nënave që janë dërguar për të lindur atje. Që kur policia greke ka shkuar për t'a marrë në pyetje shqiptarin, disa muaj më parë ai është zhdukur.

gsh

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0597579 sekonda, 25 pyetje