Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Ftese partive te djathta shqiptare
Anton Ashta

Postuar mė 22-4-2003 nė 16:44 Edit Post Reply With Quote
Ftese partive te djathta shqiptare

Duke vene re faktin se te gjitha partite e djathta shqiptare akoma nuk kane mundur qe te jene te perfaqesuara ne internet dhe duke ditur mundesite e medha te tij, ne nje grup te djathtesh shqiptare ftojme te gjitha partite e djathta qe te bashkepunojme per te krijuar te pakten disa faqe elementare permbi to.

Duke qene se mundesite tona nuk jane aq te medha sa te mund te financojme dhe te krijojme per cdo parti te djathte nje faqe ne internet, ne mendojme qe ti ndihmojme partite e djathta duke i vene ne dispozicion atyre pjese te faqes sone ne formen e nje lidhjeje dhe hapesire.
Ne marrim persiper te krijojme lidhjet, te bejme ato ne formatin html, ti publikojme ne internet, ti mirembajme.
Permbatjen le ta vendosin vete partite e djathta shqiptare, ne nuk veme asnje kusht per permbatjen e lidhjes perkatese. Secila parti eshte krejtesisht e lire qe te vendose cfare ti duket e aresyeshme ne lidhjen e saj.
Keto lidhje ne i konsiderojme prone e partise perkatese.

Nderime,

eDSH
www.edsh.org

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
PetritKola

Postuar mė 4-6-2005 nė 14:44 Edit Post Reply With Quote
C'

C'fare do te beje me 20 milion dhrahmi... ?

U cudita radhen e fundit qe vizitova Shqiperine. Kur e lashe une numri i fatit kishte qene 7-ta por tani na ishte bere 20 me DR (dhrahmi) nga mbrapa.

Cdo te beje sikur te kishe 20 milion dhrahmi me pyeti njeri atje ? Zot i madhe - thashe me vete-une vije nga zona e dollarit dhe ky me pyet dhrahmi. He mo fole -me tha - c'ke qe u shushate ? Po mire -vazhdova une -do te ndertoja filan biznes etje, etj.

Dihet qe shqiptaret bisedojne me ze te larte keshtu qe nuk eshte problem te degjoshe lloje, lloje bisedash neper klube. Nuk e beje-bertiste personi ne krahe te tavolines tone-nuk e beje more edhe sikur te me japesh 20 milion dhrahmi. Uha, perseri 20-ta dhe perseri dhrahmija. C'koincidence.

Po shetisja ne bulevardin kryesore te Tiranes kur:-Hej, Bake do te mabrosh pune ? Vertit nje 20 milionshe dhrahmi dhe cdo gje rregullohet. Kthej koken dhe shikoje nje hijerende me kostum e me kravat. Si zyrtar mu duke. Ishte ai qe kerkonte njezecen. Por prape 20-ta dhe prape dhrahmia fillova te c'biroje trurin. C'e gjeti Shqiperin qe na i ndryshoi numerin e preferuar (te fatit) 7-te dhe na i beri 20-te me dhrahmi nga mbrapa ?

Te kapa dhrahmi te kapa-thashe duke me ardhe ne mend ngjarjet e 1997. Rreth 20 dite perpara rebelimit te armatosur tregu i kembimit u gjallerua shume. Aktiviteti pesoi nje ritje te menjehershme prej 50 %. Ishin dhrahmite e hedhura per te bere "revolucionin" e porositur me synimin; shkaterimin e Shqiperise dhe final ndarjen e saj. Ne krye te rebelimit Nanua, Gjinushi, Imami, Pashko, Ceka, Godo, Zogaj etj antare kryesishe te PS, PD, PSD, PR etj. Natyrisht dhe marka gjermane pesoi gjallerim por ajo vinte nga Serbia. Saliu kontriboi dukshem ne rolin qe i ishte caktuar. A nuk kishte ai dy opsione; te shtypte rebelimin ose te jepte dorheqje? Ai nuk beri as njeren e as tjetren deri sa Shqiperia u dogje. Kjo ishte loja.

Dakord per dhrahmine do te thoni ju, po per njezecen nuk na the gje. Durim. Nuk mbarova. Ju kujtohet shtypi shqiptare ? Ate nuk e shkruajta une ate e gjeta midis jush (shtypit shqiptar) se per themelimin e PD-se Micotaqi kontriboi me 20 milion dhrahmi. Leke i madhe per ate kohe ? He ? Si thoni ju ? Dhe zoti Berisha kryetar.

He mo, doni me per njezecen ? Ja dhe nje tjeter.

U ndodha ne Sarande ne 1997. Ishte njoftuar takim me Leka Zogun. Dola rreth gjysem ore perpara. Qyteti ishte shkretuar. Nuk pipetinte as miza.

Ne lajmet e mbremjes degjoje deklaraten e oborrit mbreteror per anulimin e takimit per te shmangur nje konflikt me bandat e armatosura.

Te nesermen neper qytet do te degjoje "thashetheme" te verteta per 20 milion dhrahmite e hedhura per te penguar hyrjen e Leka Zogut ne Sarande.

Hej mik, ti qe po lexon keto rreshta, c'do te beje me 20 milion dhrahmi ?

Petrit Kola

pojofree@yahoo.com


http://everteta.myblogsite.com/

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 7-6-2005 nė 09:05 Edit Post Reply With Quote
E c´lidhje ka kjo me temen?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Kola Petrit

Postuar mė 7-8-2005 nė 02:03 Edit Post Reply With Quote
Ka lidhje...

sepse ke na nenkupton ti si parti te djathta, per shembull partin e Xhuvelit...apo t e Sales...
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-8-2005 nė 21:11 Edit Post Reply With Quote
Une kuptoj me parti te djathte:

http://www.edsh.net/diskutime/viewthread.php?tid=62

Te gjitha ato qe jane permendur tek artikulli i temes.

Ketu jemi mbledhur te njohur dhe ndihmuar njeri-tjetrin dhe jo per te konkuruar apo me keq per tu share.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 14-3-2008 nė 18:49 Edit Post Reply With Quote
Dhe ne 2008 partite e djathta shqiptare kane faqe interneti surrugato, aspak te denja per nje parti te djathte.


ps e lsi kane faqe deri profesionale do te thoja, te na vi turp.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1615641 sekonda, 30 pyetje