Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2  >>
Autori: Subjekti: RSH duhet te njohe e para Shtetin e Pavarur te Kosoves
nikė palkola

Postuar mė 7-6-2003 nė 02:34 Edit Post Reply With Quote
Anton, nëse i kam kuptur shkrimet e juaja në këtë temë del se të djathtë nuk ka tradhëtarë apo antikombëtarë?! Unë e di që ka mjaftë. Të gjithë që kanë ngritur tregishtat në Vlorë janë liderë tradhëtarë dhe pseudo të djathtë. Ndër ta po përmendi Godon e Mediun, të tjerët nuk më kujtohen. Edhe Pollo ka qenë marionetë e beniamin i ZP - socio-komunistëve, grekëve etj. për të shkatrruar PD-në dhe Berishën... Ai edhe siglen e PD me ndihmën e socialiste ia vodhi PD. Sidoqoftë u përkrahi.

Ini dhe përhapni Dashuri!
\"Ti Shqipëri më ep nderë,më ep emrin shqipëtar\"!...

\"Mos pyesni ç\'ka bërë Atdheu për ju, pyesni ç\'keni bërë ju për Atdheun\"!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger   nik%EB+palkola 's ICQ status
Anton Ashta

Postuar mė 7-6-2003 nė 14:46 Edit Post Reply With Quote
Te nderuar, po perpiqem ta permbledh prape mendimin tim:


Njohja zyrtare nga ana e RSH e Pavaresise se Kosoves eshte :

1. Nje akt krejt i natyrshem, sepse ne jemi shqiptare.

2. Nje akt i nje rendesie shume te madhe per ne si Komb, i nje rendesie qe i afrohet Shpalles se Pavaresise ne 1912 dhe Realizimit te referendumit dhe shpalljen e Pavaresise ne Kosove, sepse do te tregoje dhe nje here se ne shqiptaret kemi aftesi normale shteformuese qe na i mohojne gjithmone.

3. Nje akt i drejte, sepse e ka argumentuar prof. Münzel e une nuk kam cfare te plotesoj.

4. Nje akt i domosdoshem, sepse njohja e Pavaresise se Kosoves po vonohet.

Ne e shume popuj mund te shpallim pavaresi sa here te duam, por pa njohjen nderkombetare, ajo pavaresi nuk ka legjitimitet.
Ashtu sic RSH njohu maqedonine duhet patjeter qe te njohe Kosoven dhe te perpiqet me te gjitha menyrat diplomatike qe te binde shtetet e tjera qe ta njohin dhe ata Kosoven si shtet te pavarur dhe sovran.


Qe te realizohet ky akt do te ishte e domosdoshme qe ne pushtet te ishin te djathtet ne RSH, por nuk jane dhe koha nuk pret qe te presim derisa sa ata te vine ne pushtet.

Pra ne keto kushte ne duhet tia kerkojme qeverise aktuale ( eshte e kote ta pershkruaj cfare mendoj permbi te)

Une mendoj qe perpara se tia kerkojme asaj ne dueht te bashkojme te gjithe te djathtet dhe patriotet shqiptare per tia kerkuar.

Kete kerkoj une me ate letren.

Me kaq une e mbyll pergjithmone argumentimin tim perbi ate leter.

Kush e nenshkruan?

Kush e permireson?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 17-11-2004 nė 11:49 Edit Post Reply With Quote
Përfaqësuesi i qeverisë shqiptare, ministri Bello, ka qenë i prerë në qëndrimin e tij për çështjen e Kosovës, duke theksuar se e vetmja zgjidhje mbetet statusi dhe standardet për Kosovën. “Për Kosovën ne jemi shprehur se jemi për status bashkë me standardet”, ka theksuar Bello në këtë takim.


panorama

17.11.2004

Ky eshte skandal

RSH duhet te Njohe pa asnje kusht vullnetin e kosovareve per shtet te pavarur pa asnje kusht.


A vertet nuk mendon asnje shqiptar si une?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
<<  1    2  >>
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1291249 sekonda, 30 pyetje