Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Partia Balli Kombėtar nė Kosovė
Anton Ashta

Postuar mė 5-5-2003 nė 14:55 Edit Post Reply With Quote
Partia Balli Kombėtar nė Kosovė

Kush di dicka permbi kete parti?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
AGRON RUMI

Postuar mė 6-5-2003 nė 01:55 Edit Post Reply With Quote
Anton vella,mos do te na tregosh se paska dhe parti te tjera te Ballit. Te lutem te jini me korrekt me temat qe hapni.
View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 6-5-2003 nė 07:55 Edit Post Reply With Quote
Ke te drejte nje keqkuptim,

e kam fjalen per ne Kosove me kryetar:

Kajtaz Fazlia

Po e korrigjoj menjehere.

Vec parti te reja te djathta nuk dua, kjo dihet tashme.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 13-8-2003 nė 07:47 Edit Post Reply With Quote
Cili eshte programi i saj?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-12-2003 nė 11:49 Edit Post Reply With Quote
A vertet nuk di asnje njeri dicka permbi kete parti?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Bali Kotrovella

Postuar mė 9-12-2003 nė 15:06 Edit Post Reply With Quote
Ma mier mos me fol hiq
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-12-2003 nė 20:37 Edit Post Reply With Quote
Kush di duhet me fole!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 30-12-2009 nė 10:10 Edit Post Reply With Quote
A ekziston?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 30-12-2009 nė 10:17 Edit Post Reply With Quote
http://www.youtube.com/watch?v=0v_7FU3KbOs

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 30-12-2009 nė 10:22 Edit Post Reply With Quote
http://www.ballikombetar.com/

Dhe kjo faqe shume e dobet.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 30-12-2009 nė 10:26 Edit Post Reply With Quote
Me datën 20.06.2009 në lokalet e Restoranti Bajgora, Partia e Ballit Kombëtar të Kosovës mbajti Kongresin e 4 te rregullt, ku prezent ishin 105 delegat nga të gjitha degët që përfaqësojnë Ballin Kombëtar të Kosovës, mysafir prezent ishin: Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës z. Ramush Haradinaj dhe Kryesia e tij si partner i Koalicionit duke nderuar të djathtën Shqiptare. Përfaqësuesit tjerë të partive Djathtiste, si NDSH dhe Besëlidhja Shqiptare. Të pranishëm ishin edhe Mysafir nderit nga Shqipëria, Diaspora, dhe Maqedonia, dhe nga Mali i zi. Gjithashtu të pranishëm ishin edhe Mysafir të nderuar të nacionalizmës Shqiptare, dhe përfaqësues Besimeve fetare si nga Bashkësisë Islame: dr. Rexhep Boja, sheh Naki Horasani, Sheh Musa Shehzade përfaqësues i Teqesë së Madhe Ballkanike, dhe përfaqësuesit e Besimit Katolik.

Në këtë Kongres delegatët me vota të fshehta demokratike kryetar zgjodhën Dr. Ahmet Mulliqin, në këtë kongres qen prezent dhe mbikëqyrën përfaqësuesit e Komisionit Qendror Zgjedhor, për të konfirmuar legjitimitetin e tij.

Në kongres përpos zgjedhjes së kryetarit u caktua dhe vija politike e Ballit Kombëtar paraqitur nga Nënkryetari i Parë i Ballit Kombëtar Sc. Selman Berisha, për periudhën gjer në kongresin e ardhshëm. Gjithashtu u aprovua edhe STATUTI, dhe programi i Ballit Kombëtar të Kosovës.

Me nderimeKshilli Informativ.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 30-12-2009 nė 10:39 Edit Post Reply With Quote
Quo vadis z.Adriatik Alimadhi

Z. Alimadhi kryesija qendrore e BALLIT KOMBËTAR nga Kosova ju pyet cilën rrugë e keni marë, cilat janë qëllimet tuaja, a janë këto qëllime të kryesisë qendrore të BALLIT KOMBËTARË nga Shqipërija apo qëllime personale. Dhe kurr do të përfundojnë veprimet përçarëse dhe nënçmuese ndaj BALLIT KOMBËTARË në Kosovë.
Partia e Ballit Kombëtarë në Kosovë me shumë peripeti dhe punë të palodhëshme, sakrifica për tejkalimin e pengesave të pafund. Arijtëm ta stabilizojmë rjedhën e partisë e të dalim para opinionit si parti më e vjetër në këtë pjesë të Shqipërisë natyrore, dhe të angazhohemi për realizim të qëllimeve të përcaktuara në PROGRAM të Partisë dhe në dokumentin bazë të BALLIT KOMBËTARË –DEKALUGU
Gjatë kësaj pune kolosale, Balli Kombëtar në Kosovë nuk ka marë asnjë DONACION nga pushteti këtu dhe nga asnjë fond tjetër nga partitë simotra-të djathta. Të gjitha shpenzimet e udhëtimit, qirasë, regjistrimit e tjera i kemi mbuluar nga xhepat e BALLISTËVE TË KOSOVËS.
Sipas informative me të cilat ne disponojmë dhe sipas supozimeve nga këto informata, ju z. Alimadhi nuk keni probleme të këtij karakteri, sepse juve shteti Shqiptar ju dha lokale për zyra ndoshta edhe ju ka financuar nga buxheti për parti politike. Supozojmë se jeni sponzouar nga BALLI KOMBËTAR në Amerikë, të cilët kanë pronë të trashëguar nga BALLISTËT e më hershëm me destinim për PASARDHËSIT të cilët do të angazhohen për realizim të DEKALOGUT. Ne dijmë për dy ndërtesa BILLDINXHE Banimi, dhe një HOTEL në SH.B.A. Të cilat prona menaxhohen nga Nihat Bakalli kryetarë i BALLIT KOMBËTAR në SH.B.A. dhe dy antarë të kryesisë qendrore, Jusuf Azemi dhe Ajet Rushiti. Tash shtrohet pyetja: pse këta Ballista nuk japin llogari? për menaxhim të këtyre pronave. Para BALLIT KOMBËTARË të Kosovës. Dhe BALLIT KOMBËTARË në Maqedoni, kurse për BALLIN KOMBËTARË në Shqipëri nuk disponojmë me informatë sepse ju e MBYLLNI këtë informatë.
Zotërijtë nga SH.B.A.ja, edhe pse neve nuk na konsiderojnë konpetentë për të na dhënë logari financiare, kanë dëshirë të përzihen dhe mundohen të ndërhyjnë në politikën kadrovike të BALLIT KOMBËTARË në Kosovë, duke u munduar që të infilltrojnë njerëz të tyre të ndëgjueshëm në poste, të cilët do të ju shërbejnë për të nënshkruar pranim të mjeteve të papranuara.
Z. Alimadhi në këtë “rrugëtim” a mos rëshqitët edhe ju? Sepse disa herë ju bëni politikë DIVERZIVE ndaj BALLIT KOMBËTARË në Kosovë. Për nderr të së vërtetës, për informim të BALLISTËVE kudo që janë dhe për idealin e parealizuar të BALLISTËVE të vdekur, po i numërojmë këto argumente:
1. Kryesija qendrore e BALLIT KOMBËTARË të Kosovës,e zgjedhur në Kongresin e III, dhe e rrizgjedhur në Kongresin e IV, duke i VËREJTUR këto devijime nga Ballistët e SH.B.A.së, dhe veprimet e disa personave, të shoqëruar me ata, mbrenda partisë. Të cilët nuk zgjedhnin mjete dhe metoda që nga mbrenda të MINOJNË veprimtarinë e BALLIT KOMBËTARË në Kosovë. BALLI KOMBËTAR i Kosovës, përjashtoi nga radhët e veta këta persona:
a) z. Mehmet Breznica, nga Podujeva, i cili në vitin 2002 tentoi me dhunë të shkarkojë nga posti i kryetarit,kryetarin e parë të zgjedhur në mënyrë të regullt, të BALLIT KOMBËTARË në kosovë, z. Kajtaz Fazliun, veprimin destruktiv të tij e kundërshtoi OSCE-ja. Gjatë zgjedhjeve të organizuara në vitit 2004 z. Mehmet Breznica i ngriu të gjitha votat e degës së BALLIT KOMBËTARË në Podujevë. dhe apeloj tek simpatizantet e Ballit per te mos dalur ne zgjedhje as ata.... Ai përsëri vazhdoi me veprime destructive, duke themeluar BALLIN KOMBËTARË DEMOKRATIK. Tentoi edhe këtë vit të përçajë antarët e kryesisë qendrore, të BALLIT KOMBËTARË, dhe kur nuk arijti sukses, u ”freskua”me organizim të kongresit illegal në Prizren. Ky person nuk dihet kujt i shërben por i dihen veprimet.
b) antari i dytë i përjashtuar nga BALLI KOMBËTARË i Kosovës është z. Cen Desku nga qyteti i Malishevës, i ardhur ose i”LANSUAR”nga një subjekt tjetër politik në BALLIN KOMBËTAR të Kosovës, për qëllime destruktive e përçarëse. z. Cen Desku ka qenë i arestuar, nga persona kompetent të UCK-së gjatë luftës në Kosovë, për shkaqe të cilat ata i dijnë, dhe nga cilat presione ai është liruar, pësëri, ata e dijnë.
z. Cen Desku në shtypin ditorë të Kosovës, shpesh herë ka deklaruar se ka qenë i kërcënuar, dhe se është i rrezikuar për jetë nga GARDA E BALLIT KOMBËTAR të Kosovës. Por nuk e din se akuzat të tilla për “GARDA”dhe “ARMATA” duhet denoncuar në SH.P. të Kosovës, ose UMNIK-un e atëhershëm, e jo në shtyp ditorë.
c) personi i tretë përjashtuar nga BALLI KOMBËTAR i Kosovës,është z.Bedri Ceku nga qyteti i Prizrenit, i cili në Kongresin illegal të organizuar në Prizren nga këta tre persona, zgjidhet kryetarë i BALLIT KOMBËTARË të Kosovës. Këtë veprim illegal e ka parapa ligji për regjistrim të partive politike, dhe është çeshtje që zgjedhet me ligj.
2. z. Alimadhi, BALLI KOMBËTAR i Kosovës ju ka ftuar të merni pjesë bashk me antarë të kryesisë tuaj qendrore, në manifestimin e ditës së flamurit më 28.11.2008. ju nuk na keni nderuar me ardhjen tuaj.
3. Me rastin e 70 vjetorit të formimit të BALLIT KOMBËTAR, ju na ftuat dhe ne ju nderuam, erdhëm, por ju na nënçmuat sepse thirët edhe antarët e përjashtuar nga BALLI KOMBËTARË i Kosovës. Për ironi më të madhe ju na nënçmuat edhe në krahasim me të përjashtuarit!
4. Në qershor të 2009-ës. ne ju thirrëm të merni pjesë në KONGRESIN E REGULLT ZGJEDHOR të BALLIT KOMBËTAR të Kosovës, bashkë me antarë të kryesis qendrore, por ne nuk thirëm asnjë të përjashtuar nga BALLI KOMBËTAR te ju. Dhe ju përsëri nuk na nderuat me ardhjen tuaj.
5. z. Alimadhi ju erdhët dhe e takuat në Velipojë, ku pushonte kryetari legal i BALLIT KOMBËTAR të Kosovës me familjen e tij, zotriu Ahmet Mulliqi, e tërë biseda e juaj kishte karakter kërkim-faljeje për thirjen e të përjashtuarve nga BALLI KOMBËTAR i Kosovës, në 70 vjetorin e themelimit të BALLIT KOMBËTARË, tregonit se nuk keni qenë të informuar, se kanë qenë të përjashtuar. Meqenëse në WEB FAQEN e BALLIT KOMBËTAR të Kosovës janë publikuar këta 3 persona, për të përjashtuar. Zotri Alimadhi, supstanca e bisedës me kryetarin legjitim, z. Ahmet Mulliqin ishte tërhjekja nga WEB FAQJA e BALLIT KOMBËTAR të Kosovës, artikulli “atak në qëllimet e BALLIT KOMBËTAR të Kosovës nga z.Adriatik Alimadhi”
z. Ahmet Mulliqi juve ju ka premtuar se do të përdorë FUQINË e tij bindëse ndaj antarëve të kryesisë qendrore të BALLIT KOMBËTAR të Kosovës, për ta tërhjek nga WEB FAQJA artikullin i cili juve ju ka prekur. Por,ju z. Alimadhi kërkim-faljen e kuptuat sikur LEJE për diversioin e radhës. Sepse nënkryetari I BALLIT KOMBËTARË të Kosovës, z. Selman Berisha, bashkë me disa antarë tjerë të kryesisë qendrore juve personalisht ju ka takuar në Prizren 31.08.2009 në shoqërim të personave të përjashtuar nga BALLI KOMBËTAR i Kosovës.
Ju z. Adriatik Alimadhi duhet të deklaroheni se a përçarja e të djathtës është qëndrim politik i juaj personal, është qëndrim i juaj nën rogoz, ose i PARTISË në ball të së cilës jeni.
Ju përkujtojmë se kryetari i PARTISË DEMOKRATIKE të Shqipërisë z. Sali Berisha, në mënyrë publike dhe me ngrohtësi vëllazërore, pranon përfaqsuesit e partive politike TË DJATHTA nga Kosova dhe Maqedonija Dhe del në opinionin BOTËRORË me projekt për BASHKIM KOMBËTARË. Prandaj dhe shteti Serb i dërgoi NOTË PROTESTE ambasadës Shqiptare në Beograd. Akordohuni me politikën e z.Sali Berishës, në të kundërtën do të na detyroni të ekspzojmë në opinion edhe argumente të tjera.
QUO VADIS z. ADRIATIK ALIMADHI?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Nocturne

Postuar mė 17-2-2010 nė 19:35 Edit Post Reply With Quote
quote:
Postuar në fillim nga Anton Ashta
http://www.ballikombetar.com/

Dhe kjo faqe shume e dobet.kjo faqe eshte ne perpunim e siper me mosprezencen time aktuale ne kosove por duke jetuar e punuar ne USA momenalisht jam duke e ndertuar faqen e re dhe profesionale te ballit... kjo faqe ka dal ne funksion ne menyr shum te shpejt per arsye te disa individeve majtist te cilet perhapnin lajme te rrejshme lidhje me ballin kombetar... kjo faqe vetem i ndihmon opinjonint shkurtimisht me temat me thelbesore te Ballit... per deri sa faqja e ballit nuk eshte edituar dhe ne funksion, mund te informoheni ne www.tokajone.com dhe kjo faqe menagjohet nga anetaret e ballit...

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 24-8-2010 nė 18:18 Edit Post Reply With Quote
Interesant qe faqja vazhdon te jete e dobet e pandryshuar.

I nderuar anonim,

qe thua je i Ballit ne Kosove.

a ben qe te mos jesh anonim ketu se nuk eshte ne zakon te te djathteve anonimiteti

a ke nevoje per ndihme

Eshte shume e cutishme sa te dobet jemi ne te djathtet shqyptare.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.4490378 sekonda, 38 pyetje