Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2  >>
Autori: Subjekti: LETĖR E HAPUR ! (ne mbrojtje te Mero Bazes)
nikė palkola

Postuar mė 10-6-2003 nė 04:47 Edit Post Reply With Quote
Besoj se QIK-u nuk praktikon të botojë reagime të tilla. E lexoj çdo ditë faqen e tyre, por janë me pak shkrime, komente, letra etj. nga Albemigrant e kanë marrë adresën time dhe Albeuropa më dërgon më se dhjetë i-mella në ditë. Nga ata kam lexuar edhe lajme e artikuj nga Trepca.net. Në një shkrim e reklamonin krijimin e forcave të përbashkëta të vendeve të Ballkanit /të Evropës Juglindore/, sipas parullës pansllave - ortodokse - antishqiptare, - Ballkani - ballkanasve, ku është qëllimi që të dëbohen SHBA nga këto treva. Me shtatë më erdhi lajm nga Trepca.net nga burimi serb B92 kundër Rugovës që e ka botuar gazeta beogradase Politika. E pashë se si majtistët tjerë janë ende për "vëllazërim bashkim" që dmth. të nënshtruar nga serbët...

Ini dhe përhapni Dashuri!
\"Ti Shqipëri më ep nderë,më ep emrin shqipëtar\"!...

\"Mos pyesni ç\'ka bërë Atdheu për ju, pyesni ç\'keni bërë ju për Atdheun\"!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger   nik%EB+palkola 's ICQ status
Blerim Vokshi

Postuar mė 10-6-2003 nė 21:10 Edit Post Reply With Quote
Si duket si von po klyqna ne ket iniciativ(me falni per vones,nuk po me le puna).

E perkrahi me gjith qenjen time ket iniciativ qe keni mar ne mbrojtje te fjales se lire.

Po e shoh se keni ber kogja pun me kete shkresen,ju perkrahi dhe ju pershendes te gjithve nga ana ime.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
skaj

Postuar mė 15-11-2003 nė 04:02 Edit Post Reply With Quote
Të nderuar,


Redaktorët e iliria.net NUK JANË ENVERISTA!

Do të duhej të lexoni tekstet para se të bëni paragjykime të tilla!

Ndërsa sa i përket anonimitetit, është e vërtetë se disa emra janë anonim, mirëpo kjo s'ka të bëjë me enverizmin, por me faktin e thjeshtë se redaktorët e ILIRISË janë në Malësi të Madhe (nën Mal të Zi) dhe botimi ose shitja e ILIRISË është e ndaluar në MZ. Kjo është edhe shkaku i vetëm për anonimitet.

Ne ju kemi përkrahur dhe menjëherë sa e keni dërguar letrën ne e kemi botuar, dhe jo vetëm atë por çfarëdo që dëshironi ne do të botonim.

Nëse ne kemi shikime paksa të ndryshme sa i përket disa çështjeve politike, ajo nuk do të thotë se jemi enverista, por thjeshtë NE JEMI TË PAVARUR.

Mund të bindeni në këtë edhe nga kritikat më se të ashpëra ndaj NANOS, ENVER HOXHËS, etj. të cilat gjinden në faqet e revistës tonë, dhe me plotë përgjegjësi ju them se nëse EKZISTON DIÇKA QË URREJMË më së shumti është pikërisht KOMUNIZMI!


Përshëndetje miqësore

Arbër Iliri
kryeredaktor, ILIRIA

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Tali

Postuar mė 15-11-2003 nė 16:36 Edit Post Reply With Quote
Skaj

Mirë se vjen në faqen tonë elektronike. Shpresojmë në bashkëpunimin tuaj, dhe unë e di që ju nuk jeni komunistë.

Duaje Shqipërinë ashtu siç më do nënën!(Nëna ime)

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
PetritKola

Postuar mė 8-6-2005 nė 02:08 Edit Post Reply With Quote
Aman ore Mero...

http://everteta.myblogsite.com/

Aman ore Mero...

Po qe je djale i lecitur kete nuke ka milet ne bote qe ta mohoje po kete Tajar Zavalanin nga na e kreve ore derebardhe. Uha, po ki beri kerdine ore. Pa kosor te madhe i ke vene ne dore. E ki s'lodhet ore, pret sa ne te djathte e sa ne te mengjer. Uha, trim i cmendur na doli ky Tajar Zavalani apo Zavan Tajari. Pa cish ja thane emrin te parin a te dytin.

Amanet ore Mero, po te beje rixha ore Merua i Bazes pa na trego kush eshte ki "perbindesh" se na i ke bere dhe website (gazeten) me para e nuk marim hic vesh se c'behet ne kete dynja. Aman ore na thuaj ku e gjete kete xhevahire apo ta lane dobic ne dere... Pa ki na kerdiu Nolin,Konicen,Zogun. Pa ki s'lodhet ore. Po ki eshte kuceder fare. Aman te keqen na defto ndonje gje se ky na e ktheu historine me bytheperpjete. Pa kisha degjuar per Nolin, Zogun, Konicen po per Tajar Zavalanin a Zavalan Tajarin kuren e kures. Po te medha hupe na ka bere ky Zavalani. Po ne c'shpelle na qe futur kucedra qe po na bene hatara te papara. More ka shpelle qe e nxe ate apo na ka ardhur nga planete tjeter. Pa na thuaj ndonje fjale se na doli xhani ore, kush eshte ki me keto ditare qe po boton ne gazeten "tuaj" "Tema" apo mos je ti dora vete ore.

Me padurim pres habere te reja nga ty o Merua i Bazes.

I debuari
http://everteta.myblogsite.com/

De

pojofree@yahoo.com

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
PetritKola

Postuar mė 25-6-2005 nė 23:40 Edit Post Reply With Quote
Relax Mero...

Friday, June 24
http://everteta.myblogsite.com RelaX Mero...
by everteta on June 24, 2005 08:54PM (EDT)
Relax Mero ti e volle gjithe vrrerrin.

Apo ke akoma ?

Pas urdherit per te lepire gjithe peshtymen shume vjecare te adresuar Pashkos, Rulit, Lesit dhe kompani i radhes eshte:-Sulm dhe vrrerre te djathtes shqiptare dhe posacerisht simbolit te saj Leka Zogu.

“I pavaruri”, “i djathti”, “patrioti” Mero Baze si ushtar i bindur Shvejk ne krye te kryqezates me gazeten e tije “te pavaruar”. Bazuar ne qellimin fillestar dhe final te krijimit dhe financimit te gazetes Tema nga ata qe e krijuan dhe vendosen “te pavarurin” Mero ne krye urdheri eshte dhene:- O sote o kure. Vrrerre, vrrerre sa me shume vrrerre. Kuterboni dynjane se dhe do te liroheni pake dhe kur te bisedoni dhe jepni intervista ndoshta do te shikoni te tjeret ne sy dhe do te beheni me te besueshem. Vrrerre, vrrerre sa me shume vrrerre dhe porosia e shukut Ramiz Alia do te vihet ne vende.

I riu Mero anetare i BRPSH,Bashkim i Rinis Punes Shqiperise, (te me falni se nuk me kujtohet pozita e tije e larte ne ate kohe ne BRPSH) ne kohen e “themelimit” te te “pavarures” dhe marrjes se detyres si “themelus’ dhe botues” beri betimin:- Pushteti kurre ne doren e te djathteve shqiptare shoku Ramiz. Ndaj me zell te madhe vjelle vrrerre, vrrerre papushim vrrerre duke na “treguar” se fundi dhe detaje shendetsore te familjes mbreterore.

Ndaj une i them:-Relax Mero e nxorre gjithe vrrerrin dhe perpiqu ti shikosh njerzit sinqerisht ne sy tani e tutje.

Apo ke akoma ?

Petrit Kola

pojofree@yahoo.com
http://everteta.myblogsite.com
Leave Comment | Permanent Link | Cosmos

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 15-7-2005 nė 18:49 Edit Post Reply With Quote
Ndaj me zell te madhe vjelle vrrerre, vrrerre papushim vrrerre duke na “treguar” se fundi dhe detaje shendetsore te familjes mbreterore.


i rende shkrimi i Mero Bazes per Leken e familjen e tij.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
<<  1    2  >>
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1667490 sekonda, 34 pyetje