Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2    3  >>
Autori: Subjekti: Leter te hapur drejtuar te djathteve shqiptare!
Anton Ashta

Postuar mė 12-6-2003 nė 11:08 Edit Post Reply With Quote
Leter te hapur drejtuar te djathteve shqiptare!

"Rini Monajka mbylli sytë në Villach të Austrisë me 1 maj 1997, pa pasë afër askend dhe tue qenë i harruem prej gjithë atyne qi sakrifica e tij ndihmoi padyshim me fitue demokracinë dhe pushtetin."

E para qe po ju them eshte se po vjen turp mua qe nuk kam ditur asgje per kete HERO.

E dyta TURP te kemi o te djathte qe nuk jena te zot as me ndihmu heronjte tane

E treta po nuk ndihmume njani-tjetrin jena te humbun perfundimisht

E katerta

apo kuptoni?


Anton Ashta

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 24-6-2003 nė 08:43 Edit Post Reply With Quote
vazhdimi

Te djathte,

nuk e di a po fleni apo po delironi, por keto kohe do te diskutohet dhe nje here per pronesine e tokes.

Ne rast se nuk zgjoheni e bashkoheni te pakten per interesin tone themelor:
"prona pronarit"

jemi te humbur pergjithmone.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-8-2003 nė 07:12 Edit Post Reply With Quote
vazhdimi

Te djathte ne e dime shume mire qe Shqipnia eshte nje vend i bekuar:

"Ne nje bisede rreth ketyre problemeve me drejtorin e nje banke te huaj, qe prej 4-5 vitesh qe punon ne Shqiperi, me tha: "Eshte per te ardhur keq, qe nje vend si ky i juaji qe ka diell ne pjesen me te madhe te vitit, resurse ujore qe kapercejne kater here dhe qe ka resurse te pafundme natyrore, te kete kaq shume probleme ekonomike, duke importuar gjithecka". Atehere kur jo vetem ne por edhe te huajte jane te bindur per potencialet e mrekullueshme natyrore dhe njerezore qe disponojme, atehere fakeqesia e vetme e ketij vendi mbetet qeverisja, e cila duhet ndryshuar per t'i ndryshuar faqen ekonomike Shqiperise. "


Qeverisja ndryshohet vetem kur te djathtet te bashkohen ndermjet tyre.

Ne te gjithe e dime se percarja eshte planifikuar e realizuar nga ramizi e sigurimi.

Bashkimi eshte shpetimi.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
kalemi

Postuar mė 12-8-2003 nė 01:05 Edit Post Reply With Quote
quote:
Postuar në fillim nga Anton Ashta
Te djathte,

nuk e di a po fleni apo po delironi, por keto kohe do te diskutohet dhe nje here per pronesine e tokes.

Ne rast se nuk zgjoheni e bashkoheni te pakten per interesin tone themelor:
"prona pronarit"

jemi te humbur pergjithmone.

Si ka mundesi qe nuk je pesimist Anton?

Si ka mundesi qe nuk je pesimist kur dihet dhe eshte deklaruar boterisht qe "procesi me i veshtire per t'u realizuar" (e rjedhimisht s'ka per t'u realizuar KURRE ) ne Evropen Juglindore eshte kthimi i pronave?
Si ka mundesi qe nje matematikan si ti nuk e ben dot hesapin me te thjeshte qe perendimi ne thelb luftonte komunizmin dhe jo komunistet.
Femija i demokracise u abortua me konsensus qysh ne Katovice. Demkoracia lindi e vdekur.
Sikur Poseidoni te mos donte qe Akejte te vinin prane mureve te Trojes do kish bere stuhi e do t'ua u kish mbytur anijet qysh rruges e jo me t'i lejonte te zbarkonin ne breg e bile te ndertonin dhe kuaj druri.

Si ka mundesi qe nuk je pesimist Anton?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 12-8-2003 nė 09:02 Edit Post Reply With Quote
A per ate e kemi vete fajin ne te djathtet e RSH!

Pesimist nuk jam, jam me keq.

Te djathtet me duket nuk kane mesuar asgje nga torturat e 60 vjeteve!

Shembull jane psh shoqatat e pronareve.

Shembull psh jane shoqatat e ish- te burgosurve.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 12-8-2003 nė 09:05 Edit Post Reply With Quote
Sa per lindjen ne pergjithesi:

Polonia ne BE

Cekia ne BE

Hungaria ne BE

Lituani, Letoni, Estoni po ashtu.

Slloveni po ashtu.

Jo keq ka ecur dhe Bullgaria e Rumania.

Ne qe i kemi te gjitha mundesi objektive, hic.

Per kete nuk e ka fajin europa por komunistat shqiptare.

Jo pa faj jemi ne te djathtet qe akoma Berisha, Berisha e nuk doli nje i djathte normal keto 12 vjet qe te bashkoje te djathtet e tjere normale.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 12-8-2003 nė 11:04 Edit Post Reply With Quote
Te nderuar me nje force 10- 20% djathtash PD e duke i lene Berishes qendren fitorja e se djathtes eshte krejtesisht e mundshme.

Por me 100 "parti" te djathta e duke u qare se na e mori shpirtin Berisha vetem mjerim ka.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Tali

Postuar mė 13-9-2003 nė 16:37 Edit Post Reply With Quote
E drejta pėr t'u shprehur!

PARTITË E DJATHTA SHQIPTARE DHE ROLI I TYRE NË PËRGJITHSI!

Vërtetë për të shkruar për politikë njeriu duhet të jet i matur,duhet të ketë dituri të gjërë nacionale dhe internacionale,si dhe natyrisht intelekt dhe moral të lartë.

Pasi që ne me modestinë tonë me aq sa dimë duam të shprehim mendimin tonë të lirë,do të mundohemi pra t'i shkoqitim punët ashtu siç i shohim ne vetë,pra nga këndi i një modestie. Në politikë thonë se më shumë bëhet shaka se punohet,bile shkohet edhe më larg,disa thonë që në politikë shumë punë janë zgjedhur që përpara për t'u plasuar në opinion,ose për t'u analizuar në parlamente. Shikuar nga këndi jonë kjo na duket totalisht e pranuar,sepse sikur nuk mund të pajtohemi me fatin që këto punë qenkan "zgjedhur" më herët. Po mirë! Kush i lanson këto teori të çoroditura në opinion dhe pse? A mos me këtë duan "autorët" gjeni të fusin huti qëllimisht në opinion apo çka në të vërtetë është puna? Jo! "Gjenit" a lansimeve të "tomahovkave" të tilla nuk janë asgjë përveç se njerëz të fëlliqur të cilët në kokë kanë vetëm një gjë të regjistruar: pushtetin! E gjithë kjo bëhet për shkak se dinë fare mirë të shfrytëzojnë dobësinë e popullit të cilit i takon dhe natyrisht plasojnë dukuri të çuditeshme në opinion që në të vërtetë askund në botë nuk mba! Ju lutem,politika është shkencë,por në tokën e shqiptarëve me politikë nuk meren shkenctarët dhe ekpertët,por meren matrapazët. Që mos të përsëritemi gjithmonë,qëllimi im është që nëpërmjet kësaj letre t'ju drejtohem të gjithë atyre të cilët duan të vën në këmbë Shqipërinë. Aktualisht opozita demokratike duhet të kupton se edhe për ne shqiptarët tjerë është shumë e rëndësishme që Shqipëria të udhëheqet nga ato,e jo nga bandat e kuqe. Opozita demokratike duhet të mëson një herë e për gjithmonë se edhe ne këtej kufirit jemi shqiptarë dhe se edhe ne na dhimbset po aq shumë Shqipëria siç ju dhembet vendasve kur ajo zhytet në varfëri dhe largohet gjithnjë e më shumë nga vendet Europjane dhe ato Veriatlantike. Edhe neve shqiptarëve tjerë do të na vinte mirë që të fiton e djathta shqiptare sepse nuk ka tjetër alternativë. Shohim dhe ndjejmë që ish komunistët vetëm vjedhin dhe përçajnë njerëzit në vendin e shqiponjave. Çka duhet të ndodhë që shqiptarët në mënyrë masive t'i ja japin votën të djathtëve. A ju shohin syt o njerëz. Jo nuk ju shohin sepse komunistët ua kanë mbyllë ato duke ua ndalë dritat,duke u lënë në baltë të kaloni rrugën,duke ua marë të drejtën për t'u shprehur,duke ua ndalë diellin që edhe ju mos të shijoni valët e detit gjatë verës,duke ua ndalë rritjen fëmijëve që ato mos t'i shijojnë ëmbëlsirat e kësaj bote të mrekullueshme. Qelbësirat komuniste të gjitha këto të mira i lënë për vete dhe fëmijt e tyre e jo për ju.Vetëm fëmijt e tyre kanë të drejtë për sport dhe muzikë.Vetëm fëmijt e tyre kanë të drejtë për skijim,vetëm fëmijt e tyre kanë të drejtë të shkollohen atje ku ato duan dhe vetëm fëmijt e tyre mund të ndjejnë mrekullitë e kësaj bote,kurse ju jeni në baltë dhe me sy mbyllur,juve nuk ju lejohet që t'i gëzoni këto bukuri të cilat na i fali i Madhi Zot të gjithëve njësoj,por uzurpuesit si bandat e kuqe nuk njohin Zot,ato mendojnë se ato janë zot!

Prandaj,opozita demokratike duhet një herë e për gjithmonë të mos marë shkollën e komunistit sepse këto shkolla ne nuk i duam.Ne duam lirinë,duam jetën e lumtur dhe të qetë,duam që mos të korruptoheni siç janë bandat e kuqe,duam që të na mundësoni punësim,fëmijëri të lumtur dhe të begatshme për fëmijt tanë,duam që t'i themi Europës dhe boëts që edhe ne kemi nënë dhe nuk jemi jetim. Lereni cicmicet politike të cilat me shekuj na kanë lënë mbrapa,por përvjeluni punës seriozisht dhe drejt,besoni se do të jeni edhe ju por edhe ne shumë të kënaqur. Në një shtet ku çështjet sociale janë të garantuar,në një shtet ku ekonomia është e shëndoshë shkojnë njerëzit,n
ë një shtet ku këto mungojnë prej ati shtet ik edhe dreqi e jo njerëzit.

Urojmë fitore të djathtëve në zgjedhjet lokale,e keni mbështetjen tonë 100% ju dhe të gjithë Shqiptarët e varfër dhe të persekutuar. E kanë përkrahjen tonë të gjithë fëmijt të cilët nuk kanë mundësi të shijojnë ëmbëlsirat e kësaj bote të mrrekullueshme,të cilët nuk kanë mundësi të shkollohen aty ku ato duan.E kanë përkrahjen tonë të gjitha ato nëna të cilat vuajnë për fëmijt e tyre dhe ne ju themi që mos të vuajnë por të bëhen të forta sepse afër janë ditët kur ne do të heqim nga koka shaminë e cila na i ka mbyllë sytë që të shohim së bashku Diellin.

E djathta shqiptare ka obligim moral që të punon për Shqipëri.

Duaje Shqipërinë ashtu siç më do nënën!(Nëna ime)

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 8-10-2003 nė 18:13 Edit Post Reply With Quote
Vazhdimi

Letër e hapur drejtuar të djathtëve shqiptarë

Të nderuar të djathtë shqiptare, 

më lejoni t´ju drejtohem dhe njëhere për të shprehur shqetësimin tim, përmbi papjekurine tone. 

Sapo lexova tek faqja e KQZ-s që: 

KREU III: SISTEMI I ZGJEDHJEVE VENDORE 

Neni 76 

Sistemi i zgjedhjeve vendore 

1. Kryetarët e bashkive ose të komunave, si dhe anëtarët e këshillave të bashkive ose komunave zgjidhen me votim të drejtpërdrejtë nga zgjedhësit me vendbanim në territorin e bashkisë ose të komunës. 
2. Anëtarët e këshillave të bashkisë dhe të komunave zgjidhen në bazë të listave shumemërore të paraqitura nga partitë politike dhe koalicionet, si dhe në bazë të kandidaturave të pavarura individuale. 
3. Partitë politike të regjistruara në KQZ kanë të drejtë të paraqesin kandidatë të përbashkët për kryetar bashkie ose komune, si dhe lista të përbashkëta shumemërore për këshillat vendorë. 

Neni 77 

Zgjedhja e organeve të qeverisjes vendore 

1. Kryetar bashkie ose komune zgjidhet kandidati që fiton numrin më të madh të votave të vlefshme të zgjedhësve që kanë votuar në njësinë vendore përkatëse. 
2. Në rastin kur dy ose më shumë kandidatë marrin numër të barabartë votash, atëherë ndërmjet kandidatëve përkatës hidhet short. Shorti organizohet nga KQZ-ja në një seancë publike me pjesëmarrjen dhe të kandidatëve. KQZ-ja përcakton rregullat e organizimit të shortit. 
Kjo do të thotë që në Tiranë kandidatët janë: 


Spartak Ngjela PD+PR+PBL 
Kreshnik Çollaku PDr 
Adriatik Alimadhi PBK 
Robert Papa PLL 
Genc Rama PDK 
Dashamir Shehu PDR ( si e ka shkurtimin e sakte?) 

dhe psh në rast se:

Spartak Ngjela PD+PR+PBL 30% 
Kreshnik Çollaku PDr 5 % 
Adriatik Alimadhi PBK 2% 
Robert Papa PLL 5% 
Genc Rama PDK 1% 
Dashamir Shehu PDR ( si e ka shkurtimin e sakte?) 2% 

pra te djathtet gjithsej marrin 45% 

E edi merr 30.1 % 

edi mbetet kryetar 

Sipas meje eshtë e qarte se, duke qenë se sistemi i zgjedhjeve është ky i drejtperdrejti dhe me një raund, me taktikën që kemi zgjedhur humbja është e paevitueshme. 

Prandaj, në keto kushte i bëj thirrje të gjithë të djathtëve, që të paktën të bëjnë çmos, që për Tiranën dhe Durrësin të merren vesh, në mënyrë që keto qytete ti lihen kandidateve që kanë mundesi më te medha për të fituar dhe që mendoj se janë ata të PD-s. 
Dhe PD duhet të bëjë kompromis dhe të merret vesh dhe me Legalitetin dhe me PDr dhe me Ballin dhe me PDK. 
Në menyrë që Tirana, Durresi, Shkodra, Vlora, Korca, Rresheni, Tropoja, Kukesi, Lezha, Fieri, Elbasani, Berati të jenë me kryetarë bashkie të djathtë. 

Jam i bindur se kompromisi është i mundur në te mire të Shqypnise, në të mirë te atij populli të shumvujtun, bijt e të cilit akoma i vrasin ne kufi.


Nderime,Anton Ashta
08.10.2003 

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
AGRON RUMI

Postuar mė 9-10-2003 nė 02:57 Edit Post Reply With Quote
Llogjika ne fjale nenkupton:Se me qe nuk kemi pulen, hajde te ngopemi me sorren.Bashkimi duhet,por jo te abuzojme sistematikisht ne emer te tij,sepse gabojme pafundesisht.
View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-10-2003 nė 05:51 Edit Post Reply With Quote
O Agron, Agron,


sa kohe ke pa shkruar ne Shqypni?

Ketu behet fjale per zgjedhje dhe a do mbajme mbi kurriz sigurimin apo jo?

Nuk behet politika e nuk merret pushteti me endrra, por duke analizuar realitetin dhe duke ju pershtatur atij.

Nejse,

e di qe lodhem kot.

Rrofte sigurimi i shtetit, mire na e bejne e do te na e bejne dhe sot 50 vjet:

“Ju aty poshte keni vetem një mundësi, të punoni pa u ankuar derisa të vdisni në punë, pasi përpara jush këtë kanë bërë gjyshërit e baballaret tuaj dhe pas jush këtë do të bëjnë fëmijët e nipërit tuaj e kështu me rradhë..”.

A sa te drejte ka pase e ka ky pela.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
AGRON RUMI

Postuar mė 9-10-2003 nė 15:53 Edit Post Reply With Quote
Per te mos mbajtur mbi shpine sigurimsat famekeqij,per te mos mbajtur mbi shpine ishet e kuq.per te rimekembur teresisht dhe denjesisht te djathten,per te qene realist,larg komedive groteske berishiane apo ramiziste,duhet te jemi te vendosur per te pastruar te djathten nga kameleonet anarkiste.Sepse fitorja me ishet e PP-se nuk quhet fitore, por katastrofe fatale e se djathtes.Shqiperia ka nevoje me teper se kurre per nje te djathte te paster,larg skemave dhe llogaritjeve te isheve,nese vazhdojme t'i biem daulleve me kete ritem,vallen ende do t'a heqin sigurimsit e kameleonizuar.Realiteti shqiptar eshte teper i lexueshem per kedo,veshtersia qendron ne dallueshmerine e spektrit politik.Pa nje ndarje te qarte te ketij spektri,nuk mund te mendohet ecja drejt progresit.......
View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-10-2003 nė 17:31 Edit Post Reply With Quote
Zgjedhjet jane me date 12 i nderuar!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-10-2003 nė 14:34 Edit Post Reply With Quote
Ju lutem kush te mundet te perpiqet te verifikoje lajmin e terheqjes se Robert Papes!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-10-2003 nė 14:54 Edit Post Reply With Quote
Konfuzion

Tërhiqet kandidati legalist në Elbasan

Kandidati i Partisë Lëvizja e Legalitetit në Elbasan, Bujar Çala, është tërhequr nga gara elektorale, duke kërkuar mbështetje për kandidatin e Partisë Demokratike, Ardian Turku. Por, ndërsa kandidati Çala ka deklaruar tërheqjen e tij, kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Ekerem Spahia, e ka mohuar një fakt të tillë. Sipas tij, në asnjë njësi elektorale një kandidat i kësaj partie nuk ka dhënë dorëheqje, sikurse është deklaruar nga parti të ndryshme. Por pas këtij deklarimi, sipas një njoftimi të Partisë Demokristiane, edhe në komunën e Velipojës, kandidati legalist, Rrok Rrihma ka dhënë dorëheqjen për arsye shëndetësore, duke kërkuar nga elektorati mbështetje për PDK-në.

panorama

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-10-2003 nė 16:04 Edit Post Reply With Quote
Elbasan, tërhiqet kandidati i PLL


Kujtim Boriçi

ELBASAN – Pak orë para hapjes së kutive të votimit, ka dhënë dorëheqjen Bujar Çala, kandidati i legalistëve elbasanas për kryetar bashkie në këtë qytet, njëri prej 7 rivalëve që pretendonin këtë post. Dorëheqjen nga lufta për kreun e Bashkisë së Elbasanit, legalisti Çala e ka bërë pasditen e së premtes në një konferencë të shkurtër shtypi, ku ka dhënë dhe motivet e kësaj dorëheqjeje. “Unë, i mbështetur dhe nga forca ime politike, jap dorëheqjen nga kandidimi për kryetar Bashkie të Elbasanit me qëllim të një fitorje të sigurtë të së djathtës në këtë qytet, duke mbështetur plotësisht kandidatin e Partisë Demokratike, pedagogun e sociologjisë Ardian Turku”, -theksoi Çala në dorëheqjen e tij. Dorëheqja e legalistit Çala duke lënë si përfaqësues të vetëm të së djathtës Ardian Turkun përballë 6 rivalëve të tjerë të forcave politike të spektrit të majtë, ia vështirëson më tej kandidatit të PS-së Hysen Domi që rikandidon për të dytën herë në këtë post.

shekulli

Respekt per Bujar Çalen!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Pecija

Postuar mė 11-10-2003 nė 16:38 Edit Post Reply With Quote
Andej nga ana e jone thone " kur nuk ka shi ben edhe bresheri " Te jemi real se ne cfare gjendje ndodhet populli shqiptar eshte me se absurde te mendohet e te cpiket dicka cka
nuk e hane pazari i politikes shqiptare. Kryesorja eshte te merr rrugen e mbara e
te zbutet gjendja ne menyre qe te ket
mundesi te lirohet cdonjeri nga marramendja
e frazelogjive te mykura te komunistlllakut.
Te lypet ndonje force maxhike qe nuk ka as gje te ngjajshme me realitetin e brendshem eshte demagogjike . Mendoj
se taktizimi i te djathteve eshte i qelluar.
E sa i perket shprehjes se lire te vullnetit
popullor ata e kane fjalen per te i dhane te mbaren rruges drejt civilizimit me se te deshiruar te popullit . Mjafton te i thuhet komunistave Jooo me tutje .

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 13-10-2003 nė 14:31 Edit Post Reply With Quote
Ashtu sic parashikova!

Per fat te keq idiotisa e te djathteve e sidomos e partive te lagjeve qe duke menduar se me 1% te votave i prishin pune komunisteve doli parashikimi i im qe do te humbim Tiranen dhe Durresin ne rast se te gjithe te djathtet nuk bashkohen per te votuar kandidatet e PD.


Sa do te arrije PD te provoje qe jane bere manipulime dhe te perseri zgjedhjet ne Tirane e Durres kjo do te shihet, por une jam i sigurte qe nuk ka per te ndodhur.
Megjithate te gjithe te djathtet duhet te ndihmojne qe te perseriten zgjedhjet ne Tirane e Durres e te mos bejne gabimin trashanik qe per hir te kritikes ndaj Berishes tia lene komunisteve fitoren.

Komunistet si gjithmone punuan me saktesi dhe poshtersi.

Per mua te djathte, pavaresisht nga sukseset ne Jug, qe jane dicka e mrekullueshme, meqe nuk arritem te marrim Tiranen dhe Durresin ne HUMBEM.

Fajin e kemi vete dhe duhet ti veme gishtin kokes.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 13-11-2004 nė 18:35 Edit Post Reply With Quote
Vazhdimi

Te dashtun te djathte,

duke pare votimet e fundit te deputeteve te djathte shqiptare.

Laskaj votohet

Harasani votohet


Marreveshja e Rinasit votohet


une me sinqeritet nuk po di c´ka me mendu.

Eshte e qarte qe retorika e deputeteve dhe e partive te djathta nuk me genjen.

Keto votime tregojne te pakten qe te djathtet shqiptaret jane tarallake pa kufi dhe te shumten qe jane te shitur tek komunistet.

Nga sa pashe tek faqja e kuvendit deputetet e djathte jane te pakten 51.

Ama vota kundra nuk jane kurre 51.

Me vjen shume keq qe shprehem keshtu, por faktet jane aq te qarta sa nuk te lene interpretim tjeter.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 28-12-2004 nė 12:09 Edit Post Reply With Quote
Sot mora vesh se drashkovici paska ardhur per vizite zyrtare ne Tirane dhe se askush nuk paska protestuar, askush nuk paska organizuar nje demostrate per te protestuar per politiken kriminale te serbise, askush nuk paska demostruar vullnetin tone per Pavaresine e Kosoves.

Ca lesh beni o te djathte?

Per analogji, me kujtohet sesi gjate vizites se Bush ne Gjermani dhe ne parlament dikush protestoi hapur kunder politikes se tij.

Nuk flas per komunistet, por jam krejt i zhgenjyer nga vetja e jone.
Mire komunistet e ftojne dhe e nderojne, po ne te djathtit cfare beme?

Hic

Kjo eshte njesoj si ta kemi nderuar

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-10-2005 nė 07:09 Edit Post Reply With Quote
Die Zeit ist UM.

Koha mbaroi.


Te nderuar,

qe sot koha ime per kete projekt do te jete minimale, shpresoj qe tashme te kujdeseni vete qe ku kuvend te jete vertet pika e takimit, informimit, njohjes dhe e ndihmes me njeri-tjetrin.

Une do te bej te pamunduren, per te gjetur disa minuta ne jave per ta administruar, por per pasurim dhe per te dhene mendim nuk do te keme me kohe, te pakten, 6 muajt e ardhshem.

Nderime,

Anton

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 6-11-2005 nė 08:34 Edit Post Reply With Quote
Qe neser jam ne Tirane.

Pune

Pune

Pune


Pune


Ju pershendes,

Anton

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 6-11-2005 nė 12:25 Edit Post Reply With Quote
Pune, Pune , .......Pune

nga puna e madhe do na harrosh krejt .

si thuhet ne kesi rastesh...Pune te mbare.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 6-11-2005 nė 13:31 Edit Post Reply With Quote
Jo, jo

eDSH eshte 4 vjet nga te paten 3 ore pune ne dite.

Nuk e harroj.

Ama tani ka ardhe koha me punu realisht ne Shqypni e jo vetem nga larg.

Larg rehatise!

Pune

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 6-11-2005 nė 14:48 Edit Post Reply With Quote
eDSH eshte 4 vjet nga te paten 3 ore pune ne dite.

365dite *3ore/dite*4 vjet = 4380 ore pune githesej.

nuk jan pak.

me nga 10 euro / ora (nqs eshte pak mos u ofendo)

tot = 43800 €


nje shume e konsiderushme.

Shqypnis i ke dhene jo pak.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
<<  1    2    3  >>
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.6347499 sekonda, 49 pyetje