Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2    3  >>
Autori: Subjekti: Leter te hapur drejtuar te djathteve shqiptare!
Anton Ashta

Postuar mė 6-11-2005 nė 14:57 Edit Post Reply With Quote
Per te djathtet ne diaspore pata shkruar:

10 euro ne muaj!

Kaq do te mjaftonin per projekte te sakta.


Por ...


10 euro

jane rreth 14 shishe birre, as nje arke ne dyqan ndersa jane

4 gota ne lokal.


Vetem 4 gota birre me pak ne muaj, sot do te kishim realizuar te pakten 10 projekte.


Nejse

6 muajt e ardhshem jane muajt me intensive te jetes.

Te pakten 16 ore pune ne dite.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 6-11-2005 nė 15:01 Edit Post Reply With Quote
6 muajt e ardhshem jane muajt me intensive te jetes.

Te pakten 16 ore pune ne dite.


do na besh xheloz Berishen

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 7-11-2005 nė 07:04 Edit Post Reply With Quote
Zotni Berisha eshte kryeminister, une jam nje njeri privat.

8 ore deri ne 12 ore do te fitoj buken e gojes 8 ose 4 ore do te punoj per projekte shoqnore.


Ama dhe fitimi i bukes se gojes dhe projekten shoqnore do te jene me nje thelb te djathte.

Sot 6 muaj ju tregoj.

Projektet ne internet, vazhdojne.

Per fat te mire dhe kur nuk duket, kemi nje krijuar nje mini rrjet bashkepunetoresh qe ndihmojne.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 7-11-2005 nė 13:01 Edit Post Reply With Quote
Sot 6 muaj ju tregoj.

mezi po presim per te ditur me shume.
View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 8-11-2005 nė 23:46 Edit Post Reply With Quote
Lidhja e internetit eshte skandaloze, keshtu qe do te jete shume e veshtire per te shkruar.

Tani ne oren 1 te nates po funksionon me paterica qe me shkaterroi nervat.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 10-11-2005 nė 09:08 Edit Post Reply With Quote
Lidhja e internetit eshte skandaloze, keshtu qe do te jete shume e veshtire per te shkruar.

Tani ne oren 1 te nates po funksionon me paterica qe me shkaterroi nervat.


mos valle po fillojne zhgenjimet e para mbas entuziasmit fillestar ???

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Albi

Postuar mė 10-11-2005 nė 09:33 Edit Post Reply With Quote
Laci mor laci,


Nese Antoni ka ardhur ne Shqiperi dhe po mundohet te jape ndihmen e tij modeste ne çfare do fushe, kjo gje eshte per tu lavderuar dhe per tu inkurajuar.

Sigurisht qe Shqiperia eshte e pa zhvilluar dhe teknologjia moderne siç eshte edhe interneti nuk jane akoma te zgjeruara si ne perendim dhe kj nuk tregon zhgenjim, pasi ai e dinte se çfare do te gjente ne Shqiepri, por tregon se sa shume pune duhet per ta bere ate vend qe gjithsesi nuk mund te behet nga njerez si puna jote qe kerkon me doemos de demoralizoje shqiptaret, qe kerkon me doemos te jape vetem shembuj negative dhe shembujt pozitive si puna e Antonit ne vend qe ti inkkurajoje kerkon ti dekurajoje.


Shqiperine nuk do ta bejne komunistet pasi ata e shakterruar 50 vjet dhe per 8-te vjetet efundit shkaterruan ate qe u arrit gjate 92-96-es.


Shqiperine nuk mund ta bejne as LZHK-istet qe kane bizneset e tyre neper bote dhe vetem dine te japin mend neper faqe interneti apo vine ne Shqiperi vetem ne fushata elektorale duke thene "NE BEJME SHTET". Pas fushates elektorale ata u rikthyen ne vendet e tyre perendimore per te vazhduar biznesin e tyre dhe per tu kthyer perseri pas 4 vjetesh ne fushaten e radhes.Shqiperine e bejne dhe do ta bejne shqiptaret e ndershem qe jetojne e punojne ne Shqiperi, qe me te vertete japin kontributin e tyre dhe besojne tek e ardhmja e tyre ne Shqiperi.

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 10-11-2005 nė 09:56 Edit Post Reply With Quote
Shqiperine e bejne dhe do ta bejne shqiptaret e ndershem qe jetojne e punojne ne Shqiperi, qe me te

jam pjeserisht dakort me ty Albi.

kontributin e tij per shqiperine cdo shqiptar mund ta japi edhe nga jashte vendit .

madje ne historine e Shqiperise e dime se Burra te medhenj qe ben kete Shqiperi erdhen pikerisht nga emigracioni .

gjithashtu ....shqiperia sot nuk behet ,jo se ata shqiptar qe kane marre rruget e botes nuk po e ndihmojne shqiperine(ashtu si edhe Ashta) ...por ata qe jetojne ne shqiperi nuk po bejne ate qe duhet bere.

shqiptare "jashte" sjellin 1 miliard dollar ne vit ne ate vend .....sjellin diturine e marre ne universitetet me te degjuara te europes, sjellin eksperiencen e tyre biznesi qe kane perfituar jashte (ku mund te jene edhe ata te LZHK-se) , sjellin nje mentalitet te ri e te hapur i ndryshem nga ai ballkanik e primitiv qe mbulon nje pjese te shoqerise shqiptare ku futesh edhe ti ALBI .

por ti qe jeton ne shqiperi ....e qe je pjese e atij sistemi , me te mirat e keqiat e tij, nuk e kupton kete te mire qe po te vjen ,qe ta perqafosh e ta stimulosh.

me mentalitetin e rreme e fallco :" do ta bejne shqiptaret e ndershem qe jetojne e punojne ne Shqiperi,......" nuk arrihet asgjekundi.

do te ishte me e ndershme te thoshe:
" qe shqiperine do ta bejme te gjithe .....," edhe ti qe punon e jeton ne shqiperi te besh me shume ......se te ty calon puna e jo te ata qe jetojne jashte qe e kane bere e po e bejne mjaft mire "detyren" e tyre e po te mbajne me buk zoterine tende.

apo je i mendimit qe e ncjerr vete buken ??

ku i dihet te rren edhe mendja.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Albi

Postuar mė 10-11-2005 nė 14:42 Edit Post Reply With Quote
Zoteri,
Mos i shtremebero ato çfare une kam shkruajtur me lart.

Une e kam pershendetur veprimin e Antonit dhe pershendes te gjithe shqiptaret e larguar ne emigracion per arsye te ndryshme, qe punojne dhe ndihojne veten dhe falmiljet e tyre ne Shqiperi.


Une nuk dua te pershendes fare ata LZHK-ista apo Demokrate qe vijne vetem per te kandiduar per deputete apo kryetar Bashkie dhe na sjellin 1000 premtime boshe dhe menjehere pas rezultatit te zgjdhjeve kthehen mbrapsht duke i kthyer shpinen Shqiperise.


Te tille ka patur mjaft ne fushaten e fundit te cilet na sillnin pervojen e tyre nga jashte, çfare mund te ishte diçka shume positive, por sapo pane qe thirrja e tyre boshe "NE BEJME SHTET" nuk gjeti asnje mbeshtetje (rezultatit i zgjedhjeve 0.0000001 % te votave) ata u rikthyen ne vendet nga kishin ardhur. Nese keta 'Intelektuale' donin vertet ta ndihmonin Shqieerine, atehere duhet te kishin qendruar ne Shqiperi, te benin opozite Berishes dhe ti tregonin se si duhet te qeverise me mire.

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 10-11-2005 nė 15:03 Edit Post Reply With Quote
Nese keta 'Intelektuale' donin vertet ta ndihmonin Shqieerine, atehere duhet te kishin qendruar ne

Nese keta 'Intelektuale' donin vertet ta ndihmonin Shqieerine, atehere duhet te kishin qendruar ne Shqiperi, te benin opozite Berishes dhe ti tregonin se si duhet te qeverise me mire.

ku e di ti qe menyra me e mire per te dhene kontributin per shqiperine per keta shqiptar 'Intelektuale' qe "donin vertet ta ndihmonin Shqieerine" qenka opozita ndaj Berishes ??

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
laci

Postuar mė 10-11-2005 nė 15:07 Edit Post Reply With Quote
sa per numrin e votave te LZHK-se varja se tashme dihet sesa vodhi PD-ja e "duarve te pastra" me PS-ne e duarve te pista ndaj atyre qe nuk kishin komisioner ne numerimin e votave .


apo sigurisht qe ti nuk e di se nuk lecon ...shikon ... e joton ne shqiperi kur mashtrusja eshte PD-ja.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-11-2005 nė 00:38 Edit Post Reply With Quote
Te nderuar,

une Shqypnin e njof shume mire dhe nuk kam asnje iluzion qe te mund te keme nje disiluzion.

Une kam ardhe per pune, me ato kushte qe jane.

Une mendoj se Shqypnine mund ta bejne vetem te djathtet nder shqiptare.

Se ku jetojne nuk ka rendesi.


Dhe ne vitin 1913 e kane bere jo vetem ata qe jetonin ne Shqypni.

Pune ka aq shume, sa nuk na dalin 10 jete!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 15-1-2006 nė 10:26 Edit Post Reply With Quote
Une jam i mendimit qe ekonomia shqiptare do te kishte nje lulezim te papare ne rast se do te vendosej nje Flat Tax , ku dhe te ardhurat personale dhe fitimet e shoqerive do te taksoheshin me 18%.

Shembull i nje suksesi nga nje politike e tille eshte Sllovakia.

Per Shqiperi kjo takse krejt e thjeshtuar ka shume rendesi. Sa me i thjeshte te jete sistemi taksor aq me i lehte eshte kontrolli.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
bledi

Postuar mė 20-1-2006 nė 19:52 Edit Post Reply With Quote
Ne shqiperi nuk ka

as parti te djathta e
as parti te majta

ka individ qe luajn per interesin e tyre

e me mire te deklarohen keshtu, e ta dime pastaj si ta bejme pazarin, e te bejne dhe ata dhe ne pazar tjeter

sa deri tani qe ja kane dale, ti marrin njerezit prapa falas

duke shpikur a krijuar skema zeniesh e qariesh e telenovela te tjera politike

demokracia eshte bazuar te individi e eshte individualizem
[e jo turrme, komunizem, popull ku humb cdo gje, e cdo gje eshte rremuje e nuk ka ligje as rregull etj etj, vetem lideri duket]

e politika ne demokraci eshte pazari qe ben me cdo individ e grupet ku ata perfaqesohen e kane te lidhur interesat e punes e jetes e jeta e tyre eshte e varur nga ato

nuk e di si vendi jone do shkeputet nga ky 15 vjecar i mbrapshte

nga kjo rrotullim e riciklim ne vend, e jo ecje para

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 7-5-2007 nė 06:49 Edit Post Reply With Quote
Nga 6 muaj u bene 17 muaj pune intensive dhe
jo me suksesin e menduar, por jam i kenaqur.


Tani deshiroj ti rri temes se hapur:

Po ju drejtohem tani me 07.05.2007 Ju te djathteve shqiptare se megjithese morem pushtetin perseri ne 2005 per here te dyte mbas 61 vjetesh, ne 2009 nuk kemi per ta mbajtur.

Duhet shume kujdes, shume tolerence ndaj njeri-tjetrit dhe shume kritike ndaj njeri-tjetrit.


Sigurisht qe per kete qe shkruaj pergjegjesine themelore e ka qeveria si zbatuese e politikave.

Nuk kemi me kohe, 2009 erdhi!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 20-6-2007 nė 19:26 Edit Post Reply With Quote
Erdhi 2009!


Une e mbylla karrieren time ne postin shteteror , per fat te keq me degjuan shume me pak se mendoja se do te me degjonin. Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
Nuk ja pertova punes dhe suksesi me i madh ishte ndihma ne fitoren e PD-s ne Shengjin, qe cuditerisht nuk u be akoma bashki.

Erdhi 2009, puna fillon qe sot.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Serxhio Bepini

Postuar mė 21-6-2007 nė 09:00 Edit Post Reply With Quote
Anton,
Kush ta ofroj detyren ne Ministrine e Drejtesise, Aldo Bumci , Jozefina Topalli apo Sali Berisha ?
Pse te liroi nga detyra Ilir Rusmalji se je mik i Aldo Bumcit, se je anti komunist apo se je katolik ?
Anton
u ktheve ne Gjermani apo vazhdon te jetosh ne Tirane ?

Me cfare pune do te merresh ketej e tutje per te mbajtur familjen tende ?

Se fundi thua qe do hesht !!!????
Edhe ti Brut biri im !!??

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Serxhio Bepini

Postuar mė 21-6-2007 nė 10:21 Edit Post Reply With Quote
ANTONI : Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
ANTONI: Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
ANTONI:Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
ANTONI: Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
ANTONI: Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.
ANTONI: Nuk mund te flas dhe te shkruaj per ato qe di se isha shume afer qendres se pushtetit.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
bledi

Postuar mė 21-6-2007 nė 13:16 Edit Post Reply With Quote
1234567
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 21-6-2007 nė 14:25 Edit Post Reply With Quote
Prape me mua personalisht?

Nuk eshte teme interesante.

Interesante eshte:

Erdhem ne pushtet per here te dyte dhe kaluan 2 vjet, mbeten dhe 2.

Duhet te rrime dhe 12 vjet qe te mund te bejme dicka.
A do punojme qe te rrime dhe 4 vjeteshin e ardhshem?
Per mua fushata zgjedhore e 2009 fillon qe sot.


ps

jam ne vlore
sigurisht qe ka tema per te cilat nuk mund te flas
sigurisht Aldo Bumci,
sigurisht u largova vete,
te djathte takova pak, inteligjente dhe me pak,
kam humbur disa beteja me mafien e tokave dhe po te me lejojne i jap zgjidhje optimale sistemit te regjistrimit te pasurise se paluajtshme ne Shqypni

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
genti_

Postuar mė 21-6-2007 nė 23:47 Edit Post Reply With Quote
quote:
Postuar në fillim nga laci
Lidhja e internetit eshte skandaloze, keshtu qe do te jete shume e veshtire per te shkruar.

Tani ne oren 1 te nates po funksionon me paterica qe me shkaterroi nervat.


mos valle po fillojne zhgenjimet e para mbas entuziasmit fillestar ???


Me sa duket laci parashikoi drejt.......


Anton në se më lejon, kamë dy kërkesa:

1- Të lutem më riaktivizo nick Genti që kamë patur në fillim (shih këtu)

Një nga diskutuesit jamë unë

2 - Në qoftë se je akoma në Vlorë, të pimë një kafe.

Të përshëndes, Genti.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger   genti_ 's ICQ status
Anton Ashta

Postuar mė 22-6-2007 nė 07:24 Edit Post Reply With Quote
Qe mbas 13 vjeteve ne Bayern dhe sikur kryeminister i Shqypnise te behesh do te ti shkaterrojne nervat me idotsine, pabesine, dembelizmin, poshtersine ne Republike te Shqiperise kjo dihet dhe kete e dija shume mire e nuk me ka deziluzionuar.

Te luftosh mafien e tokave nuk eshte shaka as e lehte.
Them se kam bere nje pune te mire, per aq sa pata fuqi. Me jepni me shume fuqi, bej me shume. Frige nuk kam, as nuk ja pertoj.
Kam bere nje gabim te madh qe nuk mbajta nje ditar te perditshem se shume detaje do ti harroj.

Me "genti" mund te regjistrohesh besoj se nuk te shof te regjistruar. Mesa kuptoj, per ndonje arsye je fshire nga ky kuvend, kjo nuk te heq te drejten qe te mos riregjistrohesh.

Pse nuk regjistrohesh me emer e mbiemer si ta kane dhene prinderit?

Ne Vlore jam perseri nga data 30 qershor dhe per te pakten 10 jave rresht, tek plazhi "Kristal", hajde te pime birre bashke.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
bledi

Postuar mė 22-6-2007 nė 13:22 Edit Post Reply With Quote
E DJATHTA

Une nuk kuptoj per ke e ka ''mafjen e tokave''.

Kupton me kete ate propagand qe Berisha fut fjalen ''mafie'' ne cdo gje qe do te sulmoj.Pavaresisht se ai ben te njejten gje e te dy palet nje fytyr kane.

Mafja e tokave eshte ajo qe legalizoi e nxiti e stimuloi vjedhjen me te madhe qe eshte bere ne keto 17 vjet e me te madhen ne historine e shtetit shqiptar, VJEDHJEN MASIVE TE TOKAVE, E BERISHA KA QENE PROTAGONISTI I KESAJ.

Ca te flasesh per 'mafje tokash' kur PD e Berisha qe nga mandati i pare nxiti e stimuloi vjedhjen e tokave e me ligje e institucione as e parandaloi po la gjithe shtigjet per kete, e tani e finalizoi me ligjin ''toka i takon atij qe e vjedh'.

E ca kufi mund te vesh te ndalosh vjedhjen e tokave ne kete vrazhd 17 ligjore e politike, ca te dekurajosh njerezit qe vjedhin toke kur kemi 17 politike ligjore e institucionale qe i nxit.

Pse ai qe vjedh sot nje toke te mos legalizosh?!

Une kam pasur nje te afermin tim qe ka punuar ne zyrat e regjistrimit te pasurive e me vone emigroi, po sipas tij e njohurive te mija, gjithe procedurat e ligjet favorizojne vjedhjen.

E pastaj te shash njerezit kur nje politike e tere 17 vjecare ka hapur rugen vidh pronen e shteti te hap rruget e ta legalizon.

Per njeriun e thjeshte kjo rruge eshte ajo realia qe shikon se behesh me toke.

Ashtu sic eshte ne perendim qe po do toke do ta blesh rruga e vetme.

Te pakten MJAFT me hipokrizi se kjo qeveri e PDse E BERISHA jo vetem eshte me e majte se ajo e Nanos po ne ceshtjen e tokes ME E MAJTE SE DHE ENVER HOXHA.

Nje i njohuri im qe ka mar nje post nga PD pas 2005ses ka mar dhe ai nje toke nga Komisioni i SHabes.

Nuk kam shkruajtur ne kete forum se praktikisht e djathta ne shqiperi NUK EZISTON,e te vjen turp te shkruash me ato qe kemi thene para zgjedhjeve e me ato qe PD beri pas zgjedhjeve, te rij edhe 12 vjet PD e Berisha ne pushtet do rine si e majte, madje ekstrem i majte.

Antoni u fut ne ate qeveri, beri marveshje sic i thone ne menyre figurative ''me djallin'' tani kuptohes ska nga del, kane qene shume me te djathte me pare qe Berisha ka djegur, pasi i ka futur ne stanin e tij e dihet po u fute ne ate valle do kondicionohesh nga shume gjera kufizohesh e behesh tjeter njeri qe ishe ne fillim e ca kishe ne mendie etj etj... e ky seshte i pari.

E djathta nuk egziston ne shqiperi. PDja eshte per te qeshur, deklarohet ca here si e djathte fut ca te djathte per garniture e per ti djegur, e vazhdon me politika te majta.

Madje kjo e ka demtuar me keq te djathten ne keto 17 vjet sesa PSja.

Kemi dy parti te majta nje te qendres se majte nje te ekstremit te majte.

Ca tu themi URIME ME NE KRYE PRESIDENTIN NANO E KRYEMINISTRIN ISHKOMUNIST BERISHA.


PS:Na fal se harova dhe greket, te cilet Berisha e qeverisja e tij u sherben si sherbetore e bindur e koke ulur, e qe ben krenar cdo te djathte per kete qeveri ?!

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 22-6-2007 nė 14:38 Edit Post Reply With Quote
Do kohe qe te jap pergjigje. Besoj se javen tjeter do ta kem ate kohe.


1. Nga pikpamjet nuk kam ndryshuar jam ai qe jam:

http://www.anton-ashta.de/mendime/perse.htm

dhe nga:

Dekomunistifikimi i Republikes

nuk kam hequr dore.

Ama luftohet aq sa mundesh dhe me aq fuqi ke.

Ndersa mafia e tokave eshte reale dhe nuk ka te beje hic me ligjet ne fuqi, por me shkeljen e ligjeve.

Ne jetojme ne demokraci dhe dihet qe une nuk do ta kisha votuar ligjin 7501, por kjo nuk do te thote qe te mos pranoj ekzistencen e tij aq me pak te vjedh toke me ane te tij.
Nje metode qe po perdoret akoma per vjedhjen e tokes:

punonjesi i zyres se regjistrimit ne bashkepunim me kryeplakun, shefin e zyres per mbrojtjen e tokes ne qark, nenpunesin e gjendjes civile akoma vjedhin toke me ligjin 7501.
Kjo eshte mafia e tokave.

Apo nje tjeter, po ndahet per toke bujqesore dhe keneta.


Ne Vlore, megjithese kishte mbi 8 kallezime penale David Tusha eshte i lire.
Ai dhe prokuroret e ceshtjes jane mafia e tokave.
Dhe kallezimi ndaj Gjylbegut me siguri eshte pushuar.
Shembuj kam mjaft.
Kaq fuqi kisha, te me jepnin me shume do te beja me shume.
Ama nje gje eshte e qarte:

MAFIA e TOKAVE ekziston dhe eshte shume e forte.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 22-6-2007 nė 15:29 Edit Post Reply With Quote
Permbi legalizimin:

eshte nje proces i domosdoshem, se realiteti ishte i tille.

Ama nuk duhet te kishte patur me ndertime mbas hyrjes ne fuqi.
Fakti eshte qe ndertimet vazhduan dhe vazhdojne. Ky eshte nje deshtim i madh, te cilin nuk kemi pse e fshehim.

E dini kush eshte gabimi me i madh, themelor i joni:

Lenia e komunisteve ne pune

Duhet pastruar administrata 100%, pervec mjeketeve, mesuesve, ushtarakeve te kuptohemi. E kam fjalen per ministrite, drejtorite e pergjithshme e institucionet qendrore.

100% as shoferet e pastrueset nuk i kisha lene ne pune.

Ajo administrate na e ha koken cdo sekonde.

Ndersa TMERRI, paaftesia totale jane vendet bosh!

Ka dy vjet qe ka vende bosh!

Ne jemi idiote, nuk kam cfare te them tjeter.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
<<  1    2    3  >>
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.4767241 sekonda, 51 pyetje