Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2  >>
Autori: Subjekti: Si vjen Bashkimi yne?
bekim

Postuar mė 12-10-2005 nė 18:48 Edit Post Reply With Quote
Problemi eshte Burim se ti nuk kupton shqip

Keto ide fantastike se Kosova nuk paska mundesi me zhvillue ekonomi stabile pa portet e Shqiperise eshte idiotike. Edhe pse kemi qene ne lufte Kosovaret jane edhe kan qene qdo here ma te pasur se qdo trafikante i te miturave shqiptare qe i thote vetes banore i Shqiperise. E sa i perket ndonje bashkimi ne te ardhmen, ndohsta ne kuader te EU por te bashkohemi me nje kryetar ? Kjo do te ishte e mundshme vetem nese Kosova e pushton ose e blen Shqiperine prej grekeve. Te vetmit shqipetare te vertet jane ne Kosove shqiperia eshte e perbere prej berllogut njerezor. Qysh prej viteve te 80-ta nuk keni pase mundesi te keni zgjidhje te lira.Kjo tregon mjafte per karakterin tuaj.

\"Liria nuk dhurohet, ajo fitohet me gjak\"- Anonim

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
bekim

Postuar mė 1-11-2005 nė 17:55 Edit Post Reply With Quote
zoteri burim

Ndoshat une nuk e di shqipen por te jeni i sigurte se me intelektual si ju ne kete sajt qe nuk beni asgja tjeter pos kopjoni pjesa nga gazetat online shypja nuk do te arrije ashja pos asimilimit. Ju silleni sikur vetem ju te keni lidhje me ato gazeta qe qdo idiot mund ti gjeje pa ndihmen tuaj ne internet. Qe sa kohe qe lexoje ketu ende nuk kam hasur ne ndonje mendim origjinal te asnje shkrim e aq me pak te shkrimet tua. Me i perserit disa mendime qe i ka perserit qdo kush ,para se ti me ekzistue, sikur papagall nuk eshte shenje intelekti por marrezie.

\"Liria nuk dhurohet, ajo fitohet me gjak\"- Anonim

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 1-11-2005 nė 19:34 Edit Post Reply With Quote
Or ti i katunit,

pse e humb kohen me ne atehere, o gjeniu i Botes?

Ti intelektuali i majave te kanalit, mos harxho kohen me ne, por shkruaj tek gazeta, si e kishte emrin?

Mendimet e tuja origjinale dhe te mrekullueshme fatkeqesisht neve nuk na interesojne.

Me siguri do kete naj kinez gjeni si puna jote qe ka interes.

Rrofte intelektuali bekim, nga katundi x i Shqypnise!


Rrofte e qofte, por jo ketu nder ne te djathtit shqiptar.

Ka mbi 1 miliard kineze ne kete Bote.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Albi

Postuar mė 2-11-2005 nė 08:12 Edit Post Reply With Quote
Qendrimet e Bekimit jane deshmi te efekteve te shplarjes se trurit nga propaganda serbo-sllave gjate 50 viteve te fundit ose ky njeri (se nuk po i them shqiptar) e ka çu trunin me pushime.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
bekim

Postuar mė 2-11-2005 nė 20:59 Edit Post Reply With Quote
"Intelektual" te "nderuar" te se djathes

Pajtohem me Antonin kur thote se per mua nuk ka vend ketu. Ne nje grup pseudo intelektualesh qe bejne Copy/Paste nuk ka vend per njerez qe kritikojne gjana qe krej bota i ka pare tek ne. Une jam Kosovar zoteri e si qdo Kosovar shqiperine qe e kami paramenduar ne ka dal me e shemtuar se ate qe serbet e thonin. Nese nuk pranoni kritika apo edhe te shame e nese nuk i merrni parasysh ato ju si komb e si shtet do te zhdukeni. Siq thoshte Sokrati "jeta e pa analizuar nuk e meriton te jetohet". Shume fat ju deshiroj zoterinj se sa per shkathtesi ju nuk i afroheni nje femije te serbit apo grekut. E sa i perket kercenimeve aty shihet karakteri i juaj se nese nuk pajtohet dikush me ju athere likuidim. Gjithashtu nuk me ka bere mua majka te friksohem prej trafikanteve te te miturave.

\"Liria nuk dhurohet, ajo fitohet me gjak\"- Anonim

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 18-2-2008 nė 11:49 Edit Post Reply With Quote
A nuk lehtëson këtë dhimbje tuajën fakti se të gjithë, megjithatë, do të bashkohen në BE?

Shpesh herë në skenën historike shfaqen personazhe dhe ndërtohen relacione që krijojnë mundësi për zgjidhje radikale të kontesteve që janë grumbulluar, mbase me shekuj. Popujt serioz i shfrytëzojnë në mënyrë të vendosur këto oportunitete, ashtu si gjermanët e shfrytëzuan Perestrojkën ruse të Gorbaçovit dhe arritën të krijojnë shtetin unik dhe ta bashkojnë popullin e tyre. Edhe shqiptarët për një çast patën mundësi të këtilla, por jo vetëm që u frikësuan të shfrytëzojnë këtë oportunitet, por refuzuan madje të mendojnë për këtë çështje. Por, mbetem i bindur se procesi historik shkon në këtë drejtim.

Arben Xhaferri

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 18-2-2008 nė 11:50 Edit Post Reply With Quote
Hapi me i veshtire u be.


Tani nuk kemi asnje pengese tjeter pervec:

VETVETES

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
<<  1    2  >>
Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.2006738 sekonda, 31 pyetje