Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Votimi: Kur ne Shqiptaret do ti harojm Iluzionet per Bashkim duke e realizu te verteten
Fedetrata Shqiptare duhet te lind?
Tė mos ket Federat e as Bashkim?
Kosova e Pamvarur e jo e bashkuar me Shqiperin?
Pa bashkim nuk ka liri?
Viset shqiptare te mbetin ashtu siq jan?
Viset Shqiptare te presin ndihmen nderkombetare?
Viset Shqiptare te mobilizohen Ushtarakisht?
Viset Shqiptare te ken Senatin Kombetar?
Te formohet Mbretnia Shqiptare?
Realizimi i nje revulucioni politiko- ushtarak i Shqiptareve ne Ballkan?Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Kur ne Shqiptaret do ti harojm Iluzionet per Bashkim duke e realizu te verteten
Mijaku

Postuar mė 17-9-2003 nė 20:21 Edit Post Reply With Quote
Kur ne Shqiptaret do ti harojm Iluzionet per Bashkim duke e realizu te verteten

Duke e dit armikun dhe duke mos gjetur mikun kombetar shqiptaret iluzionojn njem bashkim qe kaher kish ekzistua po ka koh qe ai u shua e as qe ve vend apo koh ne mesjeten dhe kohen e tashme te botes se civilizuar...Por prap duke pas faktin e politikes se vjeter te katragjysheve tan ne duke i eleminuar disa gabime dhe duke ber gabime edhe me gjigante iluzionojm te ardhmen e enderave, Un si Shqiptar e e fyej udheheqsin ton te kohes se sotme duke ditur se koha nuk duhet kursyer por perdorur dhe duke pas parasysh se e vetmja koh e cila po e shpije armikun ton ne ballkan me miq sa me te vegjel dhe hipokritizues dhe duke pas faktin e mbeshtejeve veri atlanikasve te perendimit mbi te verteten e nje getos te len pas dore. Senati shqiptar duhet te formohet sa e sa me shpejt qe te kontriboj ne favor te kohes se shqiptareve kah e kas jan, te kontriboj ne formimin e federates se par shqiptare mes Republikes Kombetare te Shqiperis dhe asaj demo-perendimore te Kosoves... Senati do te perpiloj planprogramin e par te afirmimit te trevave jasht Federates sa e me shpejt nepermjet nje koridori ekonomik duke i ndihmuar popullates Shqiptare mbrenda si dhe asaj jasht vendit.Senati duhet te punoj ne te miren e kombit dhe te bashkepunoj me partit qeveritare dhe jo qeveritare te dy republikave ne federat njiashtu Senati duhet te ket mardhenje shum te ngushta si dhe antar nga viset jasht federates te cilat me von ne menyr demokratike do te bashkohen me federaten....ne menyr te fuqizimit kombetar dhe njefjalsis se republikave si dhe ekonomis se perparuar Perendimi do ta perkrah nje federat Shqiptare qe do te ket mbeshtetjen nderkombetare qe kur nuk e ka pas parija jon edhe pse me nje politik dhe luft me te gjall qe nuk mund te harohet dhe nuk u be nga udheheqesija e jon e sotme deri me tani. "PA BASHKIM NUK KA SHQYPNI"

Bashkangjitje: Qka mendoni duhet te ndodh me ne Shqiptaret ne kete koh kur armikut ju esht shtjer zeri e nuk kendon? (0b)
Ky fil ėshtė ngarkuar 453 herė

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger
DARDAN PEJA

Postuar mė 18-9-2003 nė 01:34 Edit Post Reply With Quote
Balli Kombetar ka nje slogan mjaft kuptimplote:Pa Kosove e Cameri,ska Shqiperi.Sot ka dhe grupime apo te ashtuquajtura armata,qe realisht drejtohen nga enveriste te thekur,pra sherbetore te sllavo-ortodoksizmit.Njeriu i thjeshte e ka te zorshme, te besoje ne idete qe paraqesin afro ne dyzine <ushtrish> apo <frontesh> te krijuara nga elementet antikombetare.Pra perpara se te paraqesimobcionet,duhet te kemi piketuar forcen politike per terealizuar politikisht qellimet.Nese perdorim njesitet guerile marksiste,askush nuk do te mbeshtese histerite pansllavo-ortodokse,fatet mandej do te varen nga llumi dhe jo ajka e kombit.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Mijaku

Postuar mė 23-9-2003 nė 22:06 Edit Post Reply With Quote
Balli kombėtar, simbol kyqi nė historin ton !

Duke u bazuar nga e kaluara jon historike diku menjeher pas renesances dhe clirimit kombetar kur Shqiptaret po mundoheshin në të gjitha sfidat vetëm për një qëllim i cili ishte bashkimi kombetar, bashkimi i trojeve të iliris se dikurshme. asesi politika dhe miqësia e kombit ton nuk naj lëkundi mollatpor vetem e vetem me dinakri mendonte si tija kalb edhe rrënjët e cila i kishte mjaft te forta e kinse po e pengonin Evropen e veqanerisht gadishullin Ballkanik,Levizja clirimtare Shqiptare ishte e vetmja fryme dhe ujitje per rrënjët e një molle shum të lashtosur por papritmas ne sferat ku Shqiptarët ndiheshin të deskriminuar dhe të tepert për Evropen e veqanerisht për Ballkanin ata, parija jon ishte e detyruar që të mobilizohet në një forc të re e cila do të quhet Balli Kombetar e jo Balli Shqiptar me nje qellim duke mosnjohur forcat partizane Shqiptarizmin unik ne trevat ish Jugosllave. Nenqmimi i cili u behej ketyre ishte mjaft i mospushtueshem duke u fyer se ishin jo te njgjajshem me at kombas te amës Shqiperi të cilet queshin "Albanci" ndersa nacionaliteti vetiak i cilit ju pohojej uniku i tyre amë ndihej si "Shiptari" dhe me nje pamasi i deskriminuar qe do te vi edhe dita kur edhe vet ky nacionalitet do të ndahet ne Ballistat e Ballit Kombëtar dhe Partizanet e Albanis... DO të vazhdoj herav tjera...


View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1188641 sekonda, 28 pyetje