Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Skandali i EU
Olsi Baze

Postuar mė 27-9-2003 nė 07:29 Edit Post Reply With Quote
Skandali i EU

Prodi nuk pranon të shkarkojë asnjë anëtar të ekipit të tij
25 Sep 2003, 18:02 UTC


Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi, tha se nuk do të shkarkojë asnjë anëtar të lartë të ekipit të tij për shkak të skandalit të mashtrimit që ka tronditur një nga agjencitë kryesore të Bashkimit Evropian.
Zoti Prodi u tha sot anëtarëve të lartë të Parlamentit Evropian se nuk ka arsye të kërkojë nga asnjë komisioner të marrë përgjegjësinë politike dhe të japë dorëheqjen për shkak të akuzave.

Disa anëtarë të parlamentit kanë bërë hapur thirrje për dorëheqjen e komisionerit të Bashkimit Evropian për çështje ekonomike, Pedro Solbes. Zoti Solbes mbikëqyr agjencinë e statistikave të bllokut, Eurostat, e cila është akuzuar për pakujdesi të madhe financiare. Zoti Prodi thotë se rastet më të rënda të shpërdorimit kanë ndodhur para se ai të emrohej në postin e presidentit.


View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1563449 sekonda, 25 pyetje