Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Per viktimat e 9 Janarit eshte hapur nje llogari bankare
vlonjatja

Postuar mė 12-1-2004 nė 22:53 Edit Post Reply With Quote
Per viktimat e 9 Janarit eshte hapur nje llogari bankare

Per viktimat e 9 Janarit eshte hapur nje llogari bankare.

Do t'i kerkoja anetareve te edsh-se te organizoheshin kudo qe jane per te kontribuar sa te jete e mundur. Deri tani jane mbledhur 15 milione leke. Mendoj se sikur diaspora te angazhohej me shume do te arrijet nje shume mese e konsiderueshme.

Ju lutem me ktheni pergjigje se cfare mund te bejme.

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger
Anton Ashta

Postuar mė 14-1-2004 nė 08:52 Edit Post Reply With Quote
TRAGJEDIA, SHTOHET SHUMA E PARAVE TE DEPOZITUARA

Ne llogarine e hapur ne Banken Kombetare Tregtare, shuma e depozituar deri tani ne ndihme te familjeve te viktimave te kesaj tragjedie, ka shkuar ne 38 milion leke te vjetra. Drejtori i bankes tha se se per menaxhimin e kesaj shume do te ngrihet nje grup me perfaqesues nga banka dhe televizioni top channel. “Kontributet e mbledhura do te manxohen nepermjet nje komiteti i cili do te marre nje vendim pas dite sse premte. Dhe me pas do te behet shperndarja e shumes se grumbulluar”, thote drejtori i pergjithshem i BKT-te, Sejan Penxhanpjigil. Nderkohe dy punonjese te Katedrales se Shen Palit kane dorezuar sot pasdite 200 mije leke te vjetra nga fondi i mbledhur diten e diele gjate meshes qe iu kushtua viktimave te tragjedise

top channel

Falenderoj Vlonjaten per nismen. ( nje veretje, nuk behen keto pune anonimisht)


Pse nuk publikohet llogaria ne internet?

Une jam i gatshem te punoj per te mbledhur shumen nga Diaspora.

Por une jam kurkushi.

Te djathte flisni!

Cfare mund te bejme konkretisht e jo teori.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Albi

Postuar mė 14-1-2004 nė 13:12 Edit Post Reply With Quote
Cfare mund te bejme?

Te hapet nje numer llogarie ku mund te depozitojne pare shqiptaret ne diaspore dhe te deregohet njoftimi me numrin e llogarise ne mediat shqiptare qe shihen ne diaspore. Ne Top Channal etj.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 14-1-2004 nė 13:40 Edit Post Reply With Quote
Llogarine mesa kam njohuri une, nuk mund ta hapi nje njeri privat, por nje shoqate psh.

Ne te djathtet nuk kemi asnje shoqate tonen.

Keshtu o e bejme privatisht, o duhet ti drejtohemi ndonje shoqate.

Si mendoni?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Albi

Postuar mė 15-1-2004 nė 09:28 Edit Post Reply With Quote
Nese eshte e mundur ti drejtohemi TopChannal qe te hape nje numer llogarie per diasporen dhe pastaj ne fund te publikoje te gjithe dhuruesit.


Dhe kjo pune duhet te behet shpejt sepse pastaj i kalon aktualiteti dhe ne shqiptaret harrojme shpejt, sic harruam '97-en.

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 15-1-2004 nė 09:39 Edit Post Reply With Quote
Mire e ke.

Po i shkruaj.

Ke shume te drejte, shqiptaret harrojne shume shpejt.

Dhe ne te djathet, jam shume i cuditur , harrojme :

http://www.edsh.org/diskutime/viewthread.php?tid=713

Nejse,

ti bejme punet me radhe.

Po i shkruaj top- channel.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 15-1-2004 nė 10:04 Edit Post Reply With Quote
Cudia eshte, ose mungesa e profesionalizmit ne berjen e faqes se internetit te tyre:

Nuk kane asnje adrese kontakti!

Une kam rastesisht nje adrese te nje gazetareje te tyre, zj Klodioana Kapo dhe i shkruajta.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Eni_P

Postuar mė 15-1-2004 nė 10:28 Edit Post Reply With Quote
Nje adrese e mundshme Anton, mund te jete dhe ajo drejtuar Fiks Fare, program i Top-Chanel qe eshte teper popullor ne Shqiperi me ironine e sarkazmen e tij.

Eshte i tipit humoristik, nje kopje e "Striscia la Notizia" e Canale 5, por qe pena e forte e Filip Cakulit perqendrohet ne problemet e dites se shqiptareve.

Pra mund t'i dergosh dhe Fiks Fare nje sugjerim ne mujngese te adresimit tek stafi i Lajmeve te Top -Chanel mbi hapjen e nje llogarije bankare per kete synim, ndihme familje te fatkeqve te 9 Janarit.

Adresa e @: fiksfare@top-channel.tv

“non solum sibi vivere, sed et aliis proficire”

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 15-1-2004 nė 11:03 Edit Post Reply With Quote
Llogaria eshte hapur se e kam pare, por

1. Nuk eshte me e publikuar

2. Nuk ishin te publikuara te dhenat e sakta per te mund te derguar para nga jashte Atdheut.

Une mendoj qe secili nga te jape ndihme, po nje menyre per tia nisur famijleve do ta gjejme patjeter.

Cudia tjeter eshte se:

Si nuk ka ne asnje vend te publikuar emrat e viktimave dhe adresat psh.

Keshtu njeriu mund ti coje dhe me poste ose me western union direkt familjeve parate.

Ide tjeter kjo.

Ju pershendes,

Anton

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 15-1-2004 nė 11:26 Edit Post Reply With Quote
mesazhi qe shkruajta

Te nderuar zonja dhe zoterinj,se pari deshiroj t´ju pergezoj dhe t´ju falenderoj per punen shume te
mire,deri te mrekullueshme qe po beni.

se dyti deshiroj t´ju propozoj:

te publikoni ne faqen tuaj te internetit te gjitha te dhenat e llogarise
bankare te hapur per ti ardhur ne ndihme famijleve te viktimave te
tragjedise se 9 janarit.

Te gjitha te dhenat ne kuptimin:

Te gjitha te dhenat qe nevojiten dhe per te derguar para dhe nga jashte
Atdheut.

Ne rast se kjo nuk eshte mundur qe te behet ne faqen tuaj, ne jemi te
gatshem ta bejme menjehere tek faqja e jone www.edsh.org

se treti

te publikoni emrat e viktimave dhe adresat, ne menyre qe ne rast se ndokush deshiron ti drejtohet drejtperdrejte familjeve ta kete kete mundesi.

se katerti,

te publikoni nje adrese kontakti ne faqen tuaj, sepse kontakti vetem me forum eshte i dobishem, por jo i mjaftueshem.
Ju lutem me njoftoni sa me shpejt qe te jete e mundur, duke ditur se ne
shqiptaret harrojme shume shpejt.

Ju pershendes me respekt,

Anton Ashta

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 16-1-2004 nė 16:37 Edit Post Reply With Quote
Asnje pergjigje, akoma.

TRAGJEDIA, 13.5 MILIONE LEKE SHUMA E PARAVE TE MBLEDHURA

Ka shkuar ne 135 milion leke te vjetra shuma e parave te grumbulluara per familjet e viktimave te tragjedise se Vlores. nderkohe qe sot ne Shkoder, ne kutine e vendosur nga emisioni “Good morning Albania”, gjate dy oreve jane grumbulluar rreth 25 milion leke te vjetra. Nje solidarizim i papare ky me familjet qe pesuan fatkeqesine ne Vlore.

top-channel

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Eni_P

Postuar mė 16-1-2004 nė 17:32 Edit Post Reply With Quote
LLOGARIA BANKARE BKT/401030934

14.01.04

Biznesi dhe qytetaret nga i gjithe vendi por dhe jashte tij, dhurojne 50 milione leke te vjetra, per familjet e viktimave te tragjedise se Vlores dhe te mbijetuarve te ngjarjes se rende. Tragjedia e dates 9 janar kur gjeten vdekjen 20 vete dhe te pakten shtate te tjere rezultojne te zhdukur, ka sensibilizuar edhe biznesin shqiptar, i cili ka filluar te jape ndihmen e tij, per familjet e viktimave.

Sipas burimeve nga Bashkimi i Dhomave te Tregtise e Industrise, firma dhe kompani kane kontribuar financiarisht, sikurse edhe disa qytetare, duke i arketuar parate, ne llogarine "Ndihme per viktimat", 401030934, ne Banken Kombetare Tregtare. Nderkohe edhe ne Kosove eshte hapur nje numer llogarie bankare, ku ka nisur gjithashtu mbledhja e ndihmave te para ne euro, nga komuniteti qytetar e ai i biznesit.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
vlonjatja

Postuar mė 16-1-2004 nė 19:42 Edit Post Reply With Quote
ndihma

Ne llogarine bankare, njerezit qe jane jashte shtetit nuk mund te dergojne leke. Vajta ne banke ketu ne NY, dhe ishte e pamundur.
A ka mundesi te gjejme nje rruge tjeter?
Dua te dergoj $2000 qe kam mbledhur nga shqiptaret ketu (dhe miq greke:)

Faleminderit

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger
Anton Ashta

Postuar mė 16-1-2004 nė 20:00 Edit Post Reply With Quote
Kjo eshte nje mrekulli.

Jam vertet shume i mallengjyer.

Top- Channel nuk po pergjigjet.

Nje rruge do ta gjejme patjeter.Ju falenderoj shume,

per shembullin qe po na jepni!

Pune e jo lloqe.

Shume faleminderit

Po ne te tjeret?

Sikur te kishin nje organizate elementare, keto probleme nuk do ti kishim!

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 16-1-2004 nė 20:06 Edit Post Reply With Quote
Rruga e fundit do te jete kjo:

Do nisem vete ti coj ato para, se dua te shkoj ne Tirane, mbas disa javesh.

Po ne te Europes?

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.3679440 sekonda, 40 pyetje