Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Akademi per te Djathten Shqiptare
Anton Ashta

Postuar mė 17-4-2004 nė 08:15 Edit Post Reply With Quote
Akademi per te Djathten Shqiptare

http://www.trepca.net/2004/04/040416_no_akademi_perkujtimore_xhafer_deven_dhe_mark_gjon_marku.htm

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
nji shkodran

Postuar mė 12-6-2004 nė 11:11 Edit Post Reply With Quote
Akademi per te Djathten Shqiptare - Hamburg 12-13 Qershor 2004

http://www.albanovaonline.com/modules/news/article.php?storyid=277
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 10-3-2005 nė 13:42 Edit Post Reply With Quote
I lutem zotni Oroshit qe te na qartesoje pak permbi termin "akademi".

Une jam njoftue se nje takim tjeter asht mbajte 26-27 Nentor 2004 ne Prizren.

Gjithashtu di qe nje takim tjeter do te bahet ne Shkoder ne qershor te ketij viti.


I lutem cdo pjesmarresi dhe organizatori qe te regjistrohet ne kuvendin e eDSH, qe asht kuvendi i vet dhe te na lajmeroje, te publikoje, te kuvendoje me ne permbi keto takime dhe ligjerata.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 13-3-2005 nė 10:29 Edit Post Reply With Quote
POST FESTUM I SESIONIT SHKENCOR TE MBAJTUR ME 26-27 NENTOR 2004 NE PRIZREN

E DJATHTA SHQIPTARE VAZHDON MARSHIN PER BERJEN E SHQIPERIS ETNIKE

Nue Oroshi


Organizuar nga Instituti i Historis në Prishtin në bashkpunim me Diasporen Shqiptare me 26-27 Nwntor nw Prizrenin e shum Beslidhjeve Shqiptare u mbajt sesioni shkencor:


Forcat nacionaliste Shqiptare gjatw luftws sw Dytw Botwrore e deri nw vitin 1950.
Nw kwt sesion shkencor morwn pjes 38 ligjwrues nga tw gjitha trojet Etnike Shqiptare.
Ky Sesion Shkencor qw wsht vazhdimwsi e Akademis sw Hamburgut mbajtur me 12-13 Qershor 2004 u mbajt me rastin e 100 vjetorit tw lindjes sw atdhetarit Xhafer Deves dhe 58 vjetorit tw rwnjes Heroike tw Kapidan dr Mark Gjon Markut.Ky sesion Shkencor filloji punimet me hymnin kombetar ku me pase kengetari dhe autori i tekstit Thrret Prizreni mori Shkoder rapsodi Hamz Llapqeva ngriti peshw tw pranishmit nw salle,duke vazhduar me pase me deklamimin e poezis se Ernest Koliqit „Kenga e Kapidan Markut“,recituar nw mwnyr brilante nga poetja Kuksiane Ermir Spahiu.Mw pasw sesionin shkencor e shpalli tw hapur Akademik Mark Krasniqi.Ligjeruesi i parw ne kwt Sesion Shkencor tw parin tw mbajtur nw Kosovw pasw 60 vitesh ishte prof dr Zekria Cana i cili ligjeroji me temen „Probleme Metodologjike te studimit tw nacionalizmit Shqiptar“,duke vazhduar me pasw nga Prof dr Muhamet Shatri ,“Platforma Kombwtare e Lwvizjes Nacional Demokratike Shqiptare.
Akademik Mark Krasniqi foli mbi disa Kujtime pwr Drejtuesit e Shquar te LNDSH;Gjon Serreqi,Ymer Berisha,Marie Shllaku dhe Nue Perlleshiin.Nderkohe studiuesi Idriz Lamaj nga SHBA elaboroji gjeresisht Kontributin e Xhafer Devws dhe tw Profesor Rexhep Krasniqit pwr nderkombtarizimin e qeshtjes sw Kosovws.Ndewkaq Emin Fazlia nga Gjermania foli mbi Rolin e profesor Ymer Berishws nw Luftwn pwr Shqipwrin Etnike.Studiuesi i ri Nue Oroshi u perqendrua ne Vendin dhe Rolin qw e ze Kapidan dr Mark Gjon Marku ne luftwn pwr Shqipwrin Etnike,ndwrsa deputeti Fadil Geci foli „Per Luften e Drenicws –dhe qwndresen e saji kundwr riokupimit tw Kosovws.Mw pasw u vazhdua me seancwn e pasditws ku ligjeruan prof dr Nesim Vala „Haki Taha Simbol i Heroizmit dhe sakrificws kombwtare,Xhafer Kabashi,Kontribut pwr ndriqimin e figurws Atdhetare tw Qazim Bllacws,Petrit Palushi nga Kukwsi ligjwroji temen „Muharrem Bajraktari njw nga drejtuesit e shquarw,tw levizjes Antikomuniste nw Shqipwrin e Veriut,ndwrsa publicisti Tom Mrijaj edhe kwsaji radhe kishte shenime tw reja pwr Bijen e Shkodrws Martiren e Kosovws Marie Shllakun.Ndersa dr Riza Sadiku foli pwr figurwn e Xhem Gostivarit simbol i luftws pwr qlirim e bashkim kombwtar.Kurse veterani i nacionalizmes Shqiptare Ibrahim Metaji kishte sjell nga Suedia Studimin e tij mbi „Kontributin dhe Veprimtarin e Nacinalistwve nw Istog e rrethin“nderkohe qe studiusi Jetish Kadishani serish u pwrqendrue „Nw Luftwn e Qetes se Uk Sadikut kundwr Ripushtimit tw trojeve Etnike Shqiptare.Ndersa historiani Prekw Gjeta foli per figurn kombwtare te „Nue Perlleshiti cili e vlersoji si luftetar tw Shquar kundwr Ripushtimit Serb.
Edhe dita e dytw e kwti sesioni Shkencor per Forcat Nacionaliste Shqiptare ishte shum e frytshme ku me punimet e tyre u prezentuan Dr Islam Lauka ku foli per „Vlersimet e dr Nina Smirnovws pwr Shqiperin nw Luftwn e dytw Botwrore,Fran Camaji i cili Foli pwr Gjelosh Lulin si figur e shquar e levizjes Antikomuniste,Prof dr Fehmi Rexhepi i cili foli per Esat Berishen intelektual dhe Luftetar i vendosur pwr Shqipwrin Etnike,Rexhep Kastrati foli pwr Programet e partive nacionaliste Shqiptare ne ket periudhe kohore,ndersa mr Abdurrahman Zylfiu foli pwr kontributin e Ibrahim Kelmendit te cilin e vlersoji si Nacionalist i Shquar i Luginws sw Preshevws.Fazli Hajrizi Ligjwroji mbi Rexhep Mitrovicwn,sinonim i Shqipwris Etnike,dr Xhovalin Quni ligjeroji me temen Veprimtaria Antikomuniste e Myzafer dhe Arshi Pipws,ndersa dr Lush Culaj u perqendrua mbi kontributin e Zef Gjidodws,i cili e shkriu nje jet ne sherbim tw kombit.Avni Billalli nga Gjermani u pwrqendrua ne Qendresen Kundwr ripushtimit serbokomunist nw Shalw te Bajgorws,ndersa studiuesi Adem Ajvazi foli mbi Lwvizjen Nacional Demokratike ne Llapw.Derisa veterani i nacionalizmws Shqiptare Shefqet Kelmendi ligjeroji mbi disa kujtime te tija personale mbi Pater Bernard Llupin dhe veprimtarin atdhetare te ti.Kurse mr Mehmet Gjoshaji u ndalw tek Anatemimi i Historisw Kombwtare,nw kohwn e rexhimit komunist.Kurse studiuesi i ri Besim Morina foli mbi Rolin e Mehmet Gradices nw Luftwn e Drenicws,derisa mr Muharrem Gashi ligjeroji mbi figurwn e shquar te kombit Patwr Anton Harapin.
Edhe studiuesit tjer qe nuk kishin mundur per shkaqe personale te marrin pjes kishin derguar kumtesat siqe ishin prof dr Rome Gurakuqi i cili kishte Folur per Kontributin e Ernest Koliqit nw Bllokun Kombwtar Independent,Dr Muhrrem Dezhgiu kishte derguar temen Pozicioni Ushtarak e politik i forcave Nacionaliste ne Shqipwrin Veriore gjatw Luftws sw dytw botwrore,ndersa dr Ramiz Abdyli kishte folur per Nacionalizmen Shqiptare ne Maqedoni gjatw luftws sw dytw Botwrore,Muharrem Canaji nga Qameria kishte derguar Temen per Qendresen Qame Gjatw Luftws sw Dyt Botwrore dhe shum tema tjera interesante,..Shum interesante ne ket sesion shkencor ishin edhe diskutimet ku moren pjes edhe shum diskutues te gjalle te atyre koherave siqe ishte atdhetaret Mark Avdyli-Ndreja,Smajl Sllamniku,Shefqet Kelmendi,Viktor Gashi,Hafiz Jusuf Azemi,Ajet Rushiti,e shum e shum te tjer te cilet ngjallnin emocione te papershkrushme pase plot 60 vjetesh harrese per keto figura kombetare te Shqiperis Etnike.
Me pase prof dr Muhamet Shatri Sekretar i Institutit te Historis se Kosovws mbylli punimet e keti sesioni Shkencor te parin pasw 60 vjetesh tw mbajtur ne Prizren me premtimin qw ky marsh i Shqiperis Etnike te vazhdohet ne Shkoder,Njyjork,Tetove,Tuze,Tiran,Prishtin,Preshev e Janin.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 13-3-2005 nė 10:35 Edit Post Reply With Quote
Une falenderoj zotni Nue Oroshin per dergimin e materialit dhe shpresoj qe do te mund te sjellim ne faqen e eDSH te gjitha referatet te mbajtura ne Hamburg dhe Prizren dhe ato ne Shkoder.
Per fat te keq ë eshte w dhe une nuk di si ta korrigjoj ne word se te shtyp cdo germe nuk kam kohe.

Kjo ë eshte nje problem i madh teknik dhe per ne qe jetojmë jashtë është i veshtirë per tu zgjidhur.

Ka disa metoda qe do ti trajtoj ne nje teme te vecante:

http://www.edsh.org/diskutime/viewthread.php?tid=2969

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 3-6-2005 nė 06:56 Edit Post Reply With Quote
SESIONI III SHKENCOR- SHKODËR, 13-14 QERSHOR 2005

KONTRIBUT PËR NDRIÇIMIN E HISTORISË SONË

TEMA : QËNDRESA E NACIONALISTËVE NË SHQIPËRINE ETNIKE DHE NË DIASPORË KUNDËR KOMUNIZMIT DHE PUSHTUESIT JUGOSLLAV GJATË VITEVE 1945-1990Kontributi i nacionalizmws Shqiptare nw gjysmwn e dytw tw shekullit XX ishte shum i madhw.Keta Nacionalist Shqiptarw luftuan pwr njw Shqipni Etnike.Kontributi i kwtyre nacionalistwve mbeti i mbuluar me pluhurin e Harresws.Duke u nisur nga fakti se Shqiptarwt e tw gjitha viseve Etnike Shqiptare deshirojn qw Historiografia Shqiptare e kwsaji periudhe kohore tw ndriqohet dhe pase suksesit tw dy sesioneve shkencore njwra nw Hamburg me 12 e 13 Qershor 2004 dhe tjetra nw Prizren me 26-27 Nwntor 2004, pase konsulltimeve tw gjera u vendos qw tw formohet njw Kwshill i Pwrgjithshwm Organizues i cili do tw merret edhe me organizimin edhe te tet sesioneve tjera Shkencore.
Ky kwshill organizues esht i pwrber nga studiues,historian,veprimtar,politikan,dhe atdhetar tw devotshwm tw Shqipwris Etnike.
Me ndriqimin e kwsaji periudhe tw errwt tw Historiografis tonw Shqiptare do te letsohet me tepwr puna e historianwve, qw ata neswr pa anime politike ta shkruajn historiografin tonw kombwtare,nga tw gjitha trojet Etnike Shqiptare,dhe gjithashtu do tw ringjallet njw ide e kahmotshme e Nacionalistwve Shqiptare pwr njw Shqipwri Etnike.Shqipwria Etnike esht synim i brezave tane,tw cilet duhet tw punojn qw krahas bashkimit tw Evropes tw ndodhw edhe bashkimi i popullit shqiptarw.Sepse kjo e drejt na takon me qdo konvent ndwrkombetare.

Sesioni i pare Shkencor esht mbajtur ne Hamburg me 12-13 Qershor 2004
Tema :Akademi per te Djathten Shqiptare me rastin e 100 vjetorit te lindjes se Inxh.Xhafer Deves dhe 58 vjetorit te renjes se Kapidan dr Mark Gjon Markut.

Sesioni i dyte Shkencor esht mbajtur ne Prizren me 26-27 Nentor 2004.
Tema:-Forcat Nacionaliste Shqiptare gjate luftes se dyte Boterore e deri ne vitin 1950.

Sesioni i III Shkencor mbahet ne Shkoder me 13-14 Qershor 2005
Tema:-Qendresa e nacionalisteve nw Shqipwrin Etnike dhe nw Diasporw kundwr komunizmit dhe pushtuesit Jugosllav gjatw viteve 1945-1990.I
Ligjëruesit

1. Akademik Mark Krasniqi (Peje-Prishtinë)-Kujtime pwr disa Nacionalist Shqiptar gjate viteve 1945-1990.
2. Prof. dr. Zekeria Cana (Gjakovë-Prishtinë)-Nacionalizmi nw Kosovw nw mbrojtje tw kombit Shqiptarw.
3. Prof. dr. Ramiz Abdyli (Kumanovë-Shkup), Qëndresa shqiptare në Maqedoni 1945-1947.
4. Prof. dr. Drita Bakija-Gunga (Gjakovë-Prishtinë), Kontributi i femrës në qëndresën shqiptare 1945-1947.
5. Prof. dr. Muhamet Shatri (Burim-Prishtinë), Nacionalistët shqiptarë në burgun e Mitrovicës së Sremit 1945-1956.
6. Mentor Quku (Shkodër), Llesh Marashi, protagonist i qëndresës shqiptare gjatë Luftës së Dytë Botërore.
7. Willy Kamsi (Shkodër), Shuk Gurakuqi,per Skodren dhe per Shqiperin.
8. Prof. dr. Arben Prendi (Shkodër), Estetika në profilin politik të Padër Anton Harapit.
4. Prof. dr. Muharrem Dezhgiu (Tiranë), Mbi qëndrimet e forcave politike shqiptare ndaj problemit të Kosovës gjatë Luftës së Dytë Botërore.
9. Prof. dr. Beqir Meta (Tiranë)-Nacionalizma Shqiptare pasw luftes se dytw Botwrore
10. Idriz Lamaj (SHBA)- )-Rexhep Krasniqi Kryetar I Komitetit Shqipwria e Lirw
11 Tom Mrijaj (SHBA), Veprimtaria kombëtare e Monsinjor Zef Oroshit në Amerikë.
12. Bejtulla Destani (Angli), Veprimtaria e vëllezërve Kryeziu gjatë Luftës së Dytë Botërore
13. Emin Fazlia (Gjermani), Beslidhja Kombëtare Demokratike Shqiptare 1972-1990.
14. Nue Oroshi (Gjermani), Veprimtaria politike dhe atdhetare e Kapidan Ndue Gjon Markut.
17. Prof. dr. Fehmi Rexhepi (Gjilan-Prishtinë), LNDSH në Anamoravë 1945-1945.
18 Prof. dr. Sulltane Kojçini-Ukaj (Pejë-Prishtinë), Qwndrimi dhe pjesëmarrja e kosovarëve në invazionin anglo-amerikan në Shqipëri.
19. Prof. dr. Izber Hoti (Podujevë-Prishtinë), Ndikimi i rrethanave shoqërore e politike në Lëvizjen Kombëtare Shqiptare 1945-1964.
20. Kolë Berisha (Klinë-Prishtinë), Kuvendi i Dobërdolit.
21. Dr. Hajredin Isufi (Durrës), Kontributi i shqiptarëve të Amerikës dhe i diplomacisë
amerikane për çështjen çame deri nw vitin 1945)”.
22. Dr. Burhan Hoti (Durrës), Zekiria Rexha shembull ideal i guzimit intelektual nw pwrpjekje pwr mwvetsimin e Kosovws..
23. Gjovalin Çuni (Shkodër), Personaliteti i Mustafa Krujës.
24. Fatbardha Mulleti (Shkodër), Profesor Angjelin Saraçi, figurë e shquar kombëtare.
25. Shefqet Kelmendi (Shkodër), Orleania Shqiptare Marie Shllaku.
26. Prof. dr. Romeo Gurakuqi (Shkodër), Blloku Kombwtar Indipendent.
27. Gani Azemi (Belgjikë), Enver Hadri politikani i cili e aktualizoi problemin e Kosovës në Evropë.
28.Klajd Kapinova (SHBA)-Kontributi i Pater Andrea Norgajt per Qwshtjen Shqiptare.
29. Tonin Ndoja (Kanada), Qëndresa antikomuniste në Mirditë –1944-1950.
9. Selman Etemi (Gjermani), Jeta dhe veprimtaria atdhetare e mulla Zekë Bërdynajt.
30.Avni Bilalli (Gjermani), Veprimtaria atdhetare e Ahmet Selacit.
31. Abaz Fejzullahu (Zvicer), Kontributi kombwtar i nacionalistit Mehmet Trepçës.
32. Prof. dr. Sabile Keçmezi-Basha, Vazhdimi i veprimtarisë së LNDSH-së 1947-1963.
33. Mr. sc. Fadil Geci (Skënderaj-Prishtinë), Veprimtaria atdhetare e Aziz Zhilivodës.
34. Prof. Dr. Lush Culaj (Klinë-Prishtinë), Kontributi i nacionalistit Shaban Dema.
35. Prof. dr. Riza Sadiku (Gostivar-Prishtinë), Kontributi i “Lidhjes Kosovare” në
ndwrkombtarizimin e qwshtjes shqiptare ne SHBA.
36. Mr. sc. Frashër Demaj (Pejë-Prishtinë), Mbi djathtizmin në Kosovë 1945-1990.
37. Mr. sc. Mehmet Gjoshaj (Drenas-Prishtinë), Roli i logjistikës dhe i informatorëve për veprimtarinë e LNDSH-së (1945-1947).
38. Teuta Shala (Deçan-Prishtinë), Kontributi i Ahmet Jusajt dhe bashkëvendësve të tij në qëndresën shqiptare.
39. Kolec Çefa (Shkodër), Jeta dhe vepra e Marin Sirdanit.
40. Fran Camaj (Malsi), Kontributi i Gjelosh Lulit në qëndresën antijugosllave dhe terrori komunist jugosllav ndaj shqiptarëve në Mal të Zi.
41. Petrit Palushi (Kukës), Qëndresa antikomuniste në Lumë.
42. Nermin Spahiu ( Kukës), Figura atdhetare e Havzi Nelës.
43. Agron Xhidia (Tiranë), Kontributi i nacionalistëve ne Krahinën e Bytyqit.
44. Jetish Kadishani (Klinë-Prishtinë), Lufta e Çelisë dhe Shaban Sadiku.
45. Rrustem Rugova (Burim-Prishtinë), Qëndresa shqiptare në rrethin e Istogut 1945-1990.
46. Hysen Azemi (Ferizaj-Prishtinë), Shënimet arkivore për veprimtarinë nacionalistëve shqiptarë (1945-1947).
47. Qazim Kabashi (Kabash-Prizren), Qëndresa shqiptare në Prizren dhe rrethinë 1945-1947.
48. Parim Kosova (Prizren), Shembëlltyra e nacionalistit Musa Shehzade.
49. Abdurrahman Zylfiu (Preshevë), LNDSH në Preshevë 1945-1947.
50. Prekë Gjetaj (Klinë), Veprimtaria fetare e atdhetare e Dom Anton Kçirës.
51. Shefqet Dibrani (Zvicër), Kontributi i prof. dr. Kristë Malokit per nacionalizmën shqiptare.
52 Rukie Rama (Belgjikë), Trajtimi i figurws se gruas 1945-1990-Persekutimi i saji nen emrin emancipim.
53. Adil Kaloshi (Austri), Nacionalizma shqiptare në Malësinë e Gjakovës.
54. Ibrahim Metaj (Suedi), Veprimtaria atdhetare e Hysen Çamit.
55. Fazli Muriqi (Rugovë-Pejë), Qëndresa shqiptare në Rugovë 1945-1947.
56. Mikel Gojani,(Kline) Qendresa shqiptare në Lugun e Drinit.
57. Fazli Hajrizi (Mitrovicë), Veprimtaria e LNDSH-së në Mitrovicë 1945-1960.
58. Besim Morina (Drenas), Gjokë Spaqi udhëheqës i GLP-Grupit të Lidhjes së Prizrenit.
59. Shefqet Dibrani (Zvicër), Kontributi i prof. dr. Kristë Malokit per nacionalizmën shqiptare.
60 Rukie Rama (Belgjikë), Trajtimi i figurws se gruas 1945-1990-Persekutimi i saji nen emrin emancipim.
61. Ibrahim Metaj (Suedi), Veprimtaria atdhetare e Hysen Çamit.
62. Rexhep Kastrati (Prizren), Recension për përmbledhjen “E djathta shqiptare në mbrojtje të Shqipërisë Etnike 1”.

Piktori shqiptare i pwrmasave Evropiane Akademik Gjelosh Gjokaj do te paraqitet me nje ekspozit me portrete te nacionalisteve Shqiptar.
KËSHILLI ORGANIZUES

1. Mentor Quku, Kryetar -Shqipëri
2. Akademik Mark Krasniqi, Kosovë
3. Prof. dr. Zekria Cana, Kosovë
4. Prof. dr. Jusuf Bajraktari, Kosovë
5. Prof. dr. Muhamet Shatri, Kosovë
6. Prof. dr. Muharrem Dezhgiu, Shqipëri
7. Mr. Sc. Fadil Geci, Kosovë
8. Prof. as dr. Romeo Gurakuqi, Shqipëri
9. Prof. dr. Beqir Meta, Shqipëri
10. Prof. dr. Islam Lauka, Shqipëri
11. Petrit Palushi, Shqipëri
12. Idriz Lamaj, Amerikë
13. Tomë Mrijaj, SHBA
14.Dr Elez Biberaj SHBA
15.Fran Shkreli SHBA
16. Nue Oroshi, Gjermani, sekretar
17. Gjelosh Gjokaj, Gjermani
18. Emin Fazlia, Gjermani
19. Tanush Frasheri, Shqipëri
20. Shefqet Kelmendi, Shqipëri
21. Prof. dr. Ramiz Abdyli, Maqedoni
22. Fran Camaj, , Mal i Zi
23. Mr. sc. Riza Rexha, Mal i Zi
24. Mr. sc. Abdurrahman Zulfiu, Kosovë Lindore
25. Muharrem Canaj, Çamëri
26. Bejtulla Destani, Britani e Madhe
27.Dr Riza Sadiku Maqedoni
28.Dr Hajredin Isufi Shqiperi
29. Shefqet Dibrani Zvicerr
30. Gani Azemi, Beneluks
31. Klajd Kapinova, SHBA
32.Avni Bilalli Gjermani
33. Tonin Ndoja, Kanada
34. Jozef Martini, Itali
35. Adil Kaloshi, Austri
36. Ibrahim Meta, Suedi
37. Sefedin Krasniqi, Zvicër
38. Selman Etemi, Gjermani,
39. Dedë Dedvukaj, SHBA
40. Ukë Qarreti, Slloveni

Me qëllim të koordinimit të punëve mbrenda Këshillit të Përgjithshëm veprojnë katër koordinatorë, për Kosovë, Maqedoni dhe Kosovë Lindore (prof. dr. Muhamet Shatri), për Shqipëri, Mal të Zi dhe Çamëri (dr. Mentor Quku), për Amerikë dhe Australi (Idriz Lamaj) dhe për Evropë (Nue Oroshi).
Punimet dergohen ne keto adresa :
institutihis@hotmail.com
mentorquku@yahoo.com
nue_oroshi@yahoo.de

Sesioni shkencor fillon në orën 10 të dt. 13 qershor 2005, në hotel “Rozafa” në Shkodër.

Ne emer te keshillit te pergjithshem organizues
Nue Oroshi Sekretar

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 3-6-2005 nė 07:02 Edit Post Reply With Quote
Do te kisha pase shume deshire qe te isha ne Shkoder!

Kam nje propozim:

Konferenca tjeter te zhvillohet me temen:

A e ka kuptuar e djathta shqiptare historine?
( nje analize vetkritike)


Dhe me pas nje tjeter konference:

C´ka duhet te bejme

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1952569 sekonda, 31 pyetje