Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Humoristike
Ago Basha

Postuar mė 19-6-2004 nė 06:25 Edit Post Reply With Quote
Humoristike

Sdi per ke te shkruaj
Nuk dia nga tja nis
ke kemi te pare
ne kete mexhlis

Kush a ka kemboren
E shoqja a vete Tosi
Alba (shejtan) kopteri
apo Matrallozi

dale se haruam
zonjen "Portokoll"
qe i humbte kembora
edhe rente ne gjol


Degjoni se flet
vete zoti Namik
ne mexhlis te madh
Vec se flet serbisht

Nga goja ja mer fjalen
dhipllomat Islami
qe tundi Evropen
sa i doli nami

Shqiperi e gjore
Kur skish rene kaq ngushte
Minister te behej
Islami nje grusht

E cfare mund te presesh
Nga xhuxh dhipllomat
mblidhuni te qajme
fatin dite e nate


Ermelinde e Mekse
Ministre per integrim
do na fus ne Evrope
ne vitin 3000

Ja dhe Igli " ine"
Toske i kulluar
I mbeti kariera
me vula ne duar

me nje emeron
ke i thot Xhoana
Me tjetren degdis
te rezon nga thana

Lule Pandeli
Koka si qeleshja
qe kur re nga froni
te ngriu buzeqeshja

Ta futen te tere
o i gjori ti
te mbeti kariera
kaposh ne ushtri

Eh mor Arben Malaj
bir i Vlores trime
Po mos vidh shume o bure
vidh vec me therime

Se te bene si vetja
Finua dhe Angjeli
qe ne elladhe
u ka mbet cengeli

Fatmiri i Xhafes
do ver drejtesi
Ik o soj milet
ti je per coban me dhi

Viktor Doda lule
minister qiriri
"ska me uje Fierza"
ka mbet keq qafiri

Ik ore Bashkim
O kolaq safi
paska mbet turizmi
ta drejtosh ti

O Poc i transportit
tren e autostrade
dije se kjo pune
eshte radh pas radhe

Sot ne ty ta fusim
edhe neser prape
sot vetem diten
neser dite e nate

O Memush i gjore
te mbeten spaletat
tek halete e shkollave
qe ke ngrene me tenderat

Qirie Leonardis
keshtu e ka kjo pune
prandaj te rish urte
se prape te vene hune

Lule Agron Duka
Agron Duka lule
behesh milioner
me glasa pule

Eh mor Marko bukuria
te vun se te desh Partia
Po ta futen o i gjore
minister pa portofol

O minister Klosi
Minister Rinije
po fol o bur njehere
si te paska hije


Se ketu ka vec pleq
dhe ta bene me hile
te te bejne si duhesh
Minister ne azile

Eh ky kabinet
qafira ka plot
qan i mjeri vend
qan e qan me lot


Nuk di me cte them
se fjalet mu sosen
Vec se Shqiperise
keta i bene gropen

Tani po e mbulojne
me pleh Italian
Su vjen turp o plehra
o zemra katran?


Dhe ne vesh me vijne
dy vargje nga Konica
qe kur i kujton
me ngjithen mornica

*Eshte turp qe nje komb trimash
te drejtohet prej kesi krimbash*

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger
HanaRe

Postuar mė 20-4-2005 nė 23:09 Edit Post Reply With Quote
Ago basha une dot ndihoj
kenges humore do i citoj

Ago pasha sa embel kritikon
te gjith me humor bukur i ngacmon
e merotojn te flitet per ta
pasi qe populli votoi per ta
e harruen shpejt popullin bujar
karrika si len te mendojn jo qfar !
Nuk mendoj qe jasht zyres se tyre nji popull i ndershem vuan e punon.

Punê pune nat e ditê qe te shofim ma shum fikê :)

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member This User Has MSN Messenger

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0706689 sekonda, 26 pyetje