Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Fitore e djathtes extreme ne Gjermani
Krytha

Postuar mė 20-9-2004 nė 14:04 Edit Post Reply With Quote
Fitore e djathtes extreme ne Gjermani

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,318890,00.html

Besoj se kjo fitore e se djathtes ne Gjermani do ta forcoj popullin Gjerman ne nje rruge te drejt e jo ne extreme. Fatkeqsisht edhe komunistat fituan vota por besoj se dalja ne sken me se fundi te partive me programe kombtare- qe kane Gjermanin ne vend te pare sidoqoft ka elemente pozitive. Megjitshe ata sot kan platform ekonomike dhe kunder emigracionit, qe per mua jan nje mesheje e realitetit, ky grup presanton ata qe une personalisht e kam verejt tek populli Gjerman, "si miq jeni te mirseardhur por ketu vend nuk keni" qe pak a shume eshte edhe definiconi i Shqiptarve.
Mediat liberale Gjermane dhe botrore nuk e kan ne sy te mire kete por ata vet po tolerojn extremista tjer te "djatht" prej "popujve" tjer dhe ate vite me rradhe.
Tani po vjen koha qe te hyjne ne valle "baballaret" e se djathtes.
Anton, bjeri lodres

View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.5501511 sekonda, 24 pyetje