Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Festa e Pavaresise
Olsi Baze

Postuar mė 16-11-2004 nė 20:41 Edit Post Reply With Quote
Festa e Pavaresise

Me daten 28 nentor 2004 Instituti i Kultures Shqipetare ne Paris organizon festen e pavaresise se Shqiperise.

IKSHP, eshte nisme e nje grupi studentesh ne Paris qe deshirojne te bejne te njohur Kulturen shqipetare ne Paris dhe te ndihmojne shqipetaret ne Paris per te pasur mundesine te mblidhen se bashku dhe te krijoje hapsire dhe mundesi per familjet e hereshme ne Paris te bejen te mundur mesimin e shqipes femijeve te tyre.

te gjithe njerezit qe ndodhen ne Paris jane te ftuar te marrin pjese ne Festen e Pavaresise dhe festen e Flamurit.

Festa organizohet me daten 28 nentor nga ora 17 e vazhdon gjithe naten.

Adresa eshte Cite Internationale de Paris
Salla Honoris Causa

Per me shume mund te na shkruani ne icap_2003 ose olsi@edsh.org

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0520079 sekonda, 24 pyetje