Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
<<  1    2  >>
Autori: Subjekti: Pershendetje (menyre pak Politically Incorrect ) me tem te re..por..
Anton Ashta

Postuar mė 14-12-2004 nė 12:19 Edit Post Reply With Quote
I nderume zotni Kole,

une mendoj qe te bejme shume me pak nje here:

http://www.edsh.org/diskutime/viewthread.php?tid=1824


Ne link e me mesiperm eshte e pak a shume si e patem menduar deri me sot.

Kam mungese te theksuar kohe, por po mundohem qe te qartesoj dhe nje here sesi e mendoj une.

C´ka duhet te bajme:

Te krijojme nje shoqate:

eDSH ( e djathta shqiptare) qellim themelor:

Ne të djathtit të njohim njëri-tjetrin dhe të ndihmojmë njëri-tjetrin.

Ne veshtim te pare duket shume pak dhe krejt jo interesante, por une jam i mendimit qe ne gjendjen qe jemi nga kjo duhet filluar. Eshte e pamundur per ne qe te punojme per projekte dhe qellime po i quaj kardinale sic eshte integrimi i RSH ne BE, drejt perdrejti. Ne punojme ne menyre te terthorte dhe ne te djathtet jemi ata qe do ta fusim RSH ne BE se komunistet nuk kane asnje interes, perkundrazi.

Vetem arritja e ketij qellimi ne dukje minimal:

Njohja me njeri-tjetrin

Kerkon nje pune shume te madhe, sepse shume nga ne, te djathtit, akoma nuk kane as guximin qe te hyjne ne kontakt me njeri-tjetrin.

Vetem per te arritur kete qellim duhet ndertuar nje strategji dhe nje taktike e ka pune per qindra njerez.
( nje shembull a e di kush se ku e ka seline Vatra, po Sami Qeribashin a e njef kush?)

Ndersa qellimi:

Ndihma eshte akoma me i veshtire dhe kerkon shume me teper pune.

Megjithate e pranoj se duhet te percaktojme me qarte se cfare kuptojme me konceptin "ndihme" konkretisht. ( e bej pak me vone)

Vertet qe keto qe mendoj une jane shume pak, e di, por parimi i im ne jete asht:

Bëj një herë të domosdoshmen, pastaj të mundshmen dhe papritur do të arrish të pamundshmen.
Shën Francesku i Assizit





Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
<<  1    2  >>




Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0540550 sekonda, 25 pyetje