Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Shkolla shqip ne Greqi
Anton Ashta

Postuar mė 29-3-2005 nė 11:41 Edit Post Reply With Quote
Shkolla shqip ne Greqi

ideja:

Me kriju nje rrjet shkollash private ne Greqi, ku femijet shqiptare te mund te mesojne gjuhen, historine, letersine, muziken shqiptare.


Vec deri me sot nuk kam taku asnje shqiptar qe asht i gatshem me e zhvillu kete ide me shume.

Na flasim shume per ndikimin grek, ama kur vjen puna per projekte konkrete heshtim.

Une kam kohe qe kerkoj nje kontakt ne Greqi me nje shqiptar nacionalist, por as kete nuk e kam arritur.


Ky projekt mund te realizohet ne tre menyra mendoj:

1. Investim privat

Te krijojme nje firme private ne Greqi dhe te investojme privatisht

2. Te kontaktohet nje shoqate ekzistuese ne Greqi

dhe te ndihmohet qe te organizoje shkollen shqip

3. Te themelohet nje shoqate e re

Qe ka per qellim themelor:

Te ndihmoje arsimin shqip ne Diaspore dhe vecanerisht ne Greqi


Si mendoni?

Pershendetje,

Anton

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
PetritKola

Postuar mė 18-6-2005 nė 00:37 Edit Post Reply With Quote
Po....

Po eshte e mundur nga ana ligjore te perpiqemi te vendosim kontakte. Njohe disa njerez mbase jane te interesuar.
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 18-6-2005 nė 07:14 Edit Post Reply With Quote
Nga ana ligjore nuk ka pse te kete probleme.

Problemi eshte se keto projekte nuk behen vetem me fjale, por me pune.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1047230 sekonda, 27 pyetje