Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: SHQIPTARI QE DREJTOI EGJIPTIN
Valter bejkova

Postuar mė 6-5-2005 nė 03:34 Edit Post Reply With Quote
SHQIPTARI QE DREJTOI EGJIPTIN

Egjipti shënon 2OO-vjetorin e shqiptarit Muhamed Aliu


Me rastin e 2OO-vjetorit të ardhjes ne pushtet të shqiptarit Muhamed Ali Pasha në Egjipt, ky vend e ka shpallur 2005 si viti i Muhamed Ali Pashës. Gjatë këtij viti në Egjipt janë organizuar manifestime, konferenca e seminare shkencore nga shoqata, organizata dhe qendra të ndryshme shkencore dhe kulturore vendore e të huaja në Egjipt. Në panairin e librit të 37-të të radhës në Kajros, tema e Muhamed Alisë ishte një prej temave kryesore të tryezave shkencore që u organizuan mbi historinë, kontributin, zhvillimin dhe përparimet që Muhamed Ali Pasha solli me ardhjen e tij në krye të shtetit.

PANORAMA 04-05-2005

View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0542021 sekonda, 24 pyetje