Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Nazim Gafurri
bekim

Postuar mė 11-5-2005 nė 18:31 Edit Post Reply With Quote
Nazim Gafurri

Cudi askush nuk e permend kete shqiponje mbi shqiponja. Ai e shiti tere token edhe e dha tere pasurin qe e kishte per ti prure vezhguesit e evropes perendimore per te pare masakrat qe serbet benin mbi popullin shqpitare.

\"Liria nuk dhurohet, ajo fitohet me gjak\"- Anonim

View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-5-2005 nė 19:17 Edit Post Reply With Quote
Na tregoni me shume ju lutem!

Une e pranoj hapur injorancen time.

Kohe me pare kam kerkuar nje studim permbi krimet sebe ne Kosove, por nuk e kam gjetur.

Tek QIK, me duket pata gjetu disa shkrime ne anglisht.

Me duhet te bej nje kerkim qe te gjej materialin.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 11-5-2005 nė 19:18 Edit Post Reply With Quote
Per fat te keq per shume shqiptar heronj vlen:

"Kjo ishte njëkohësisht dhe një qortim për ne, duke vërtetuar më së miri thënien lapidar të prof. Skënder Luarasit, se: "E gjithë bota i ndërton heronjtë prej balte, ne i kemi dhe i hedhim në baltë".

http://www.illyricumsacrum.org/persekutimi/atdonati.htm

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
bekim

Postuar mė 13-5-2005 nė 15:13 Edit Post Reply With Quote
Nazim gafurri

Ishte i Kosoves lindore (presheves) edhe me pasuri te madhe te patundshme. Kam lexuar me shume pre biografin e tij por nuk e kam gjetur ne internet asnje artikull.

\"Liria nuk dhurohet, ajo fitohet me gjak\"- Anonim

View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1291890 sekonda, 28 pyetje