Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Ne qoftese jeni burra te mbedhim 500 euro
kole arapi

Postuar mė 18-7-2005 nė 16:13 Edit Post Reply With Quote
Ne qoftese jeni burra te mbedhim 500 euro

Besoj qe per 50 Shqiptare anetare te ketij forumi te djathte nuk do ishte e veshtire ti conim 10 Euro a dollare secili familjes se Petrit Islamaj.
Kush njef ndonje njeri qe ta marre persiper, apo ke doni ju, gazetar sdo ishte keq, ti cojme secili me wester union (taksa per 10dollar do jete 10rezik po nuk ka rendesi) dhe kur te kete 500 tja coje. Ne emer tone.
Besoj dhe shpresoj qe do jemi kaq burra, ndryshe do ishte nje zhgenjim i madh per mua personalisht.

Falemners Kole Arapi

P.S. une nuk njof njeri se ka kohe qe nuk shkoj, po po qe se keni ngele keq per nje njeri te ndershem e te besushem. me pak mundim jua gjej.
Tia conte nje anetar do ishte fantasike.

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 19-7-2005 nė 15:35 Edit Post Reply With Quote
Mire,

une shkoj ne Tetor ne Tirane dhe ja coj vete.

Per ata qe jane ne Europe nuk kushton asgje qe te me dergojne sa te duan ne llogarine time bankare.

Per ata qe jane ne amerike duhet te merremi vesh qe tia cojne nje njeriu qe ka lidhje me nje njeri ne europe.

Nuk kemi pse di cojme me western union se kostoja eshte aq e madhe sa eshte jashte cdo logjike ti dhurojme para western unionit.

Une jam i gatshem te paguaj 100 €.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 19-7-2005 nė 15:38 Edit Post Reply With Quote
Vec dicka, burrnia e jone nuk matet nga mundesia per te ndihmuar financiarisht jetimet.

Une do te isha per nje ndihme te perhershme ndaj familjeve te djathta:

http://www.edsh.org/diskutime/viewthread.php?tid=713

Me nje shume 10 € ne muaj mund te arrijme aq shume sa nuk jua merr mendja:

http://www.anton-ashta.de/mendime/forcab.htm

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 19-7-2005 nė 15:42 Edit Post Reply With Quote
10€ jane per mua 4 gota birre.

Turp qe nuk jemi te zot te organizohemi 1000 te djathte shqiptare qe jetojme ne perendim dhe ti ndihmojme familjeve tona konkretisht e jo me lloqe.

Ne kushtet e sotme une jam i gatshem te jap 20€ cdo muaj.

Une jam i sigurte qe mundesine financiare e kemi, por ne nuk kemi aftesine organizative.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
kole arapi

Postuar mė 21-7-2005 nė 14:30 Edit Post Reply With Quote
VETEM TI O ANTON!

NUK ESHTE PUNA 100 EURO , PUNA ESHTE 10 SECILI.

SI NUK U PERGJIGJ NJERI TJETER.

CA LESH TE DJATHTESH QEKAN KTU.
KANE NGELE KEQ PER 10 EURO, APO KANE FRIKE SE DO JA VJEDHESH 10 EUROT.

EDHE NE UGANDA TE ISHIM ME SHUME SE 2 DO ISHIM.

K.A.

P.S. TE DJATHTET E VERTETE KANE SHTERRUAR PASURITE PER TE MIREN E KOMBIT

K.A.

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Kola Petrit

Postuar mė 6-8-2005 nė 22:26 Edit Post Reply With Quote
Na jep adresen..

ti nisim leket apo nuk eshte e mundur t'ja postojme.
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 9-8-2005 nė 21:07 Edit Post Reply With Quote
Leke nuk postohen me poste.

E vetmja menyre eshte qe leket te mblidhen diku dhe me pas ti jepen ne dore zotnise per jetimet qe ka lene.

Ndihma financiare eshte respekti qe ne i bejme viktimes se krimit te ndryre, sepse mund ta shtypish njeriun me makine aksidentalisht, por kurre nuk duhet te ikesh nga vendi ngjarjes e aq me keq te hedhes viktimen ne kanal.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.2339010 sekonda, 31 pyetje