Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Rugova vė gurthemelin e katedrales katolike “Nėna Terezė” nė qendėr tė Prishtinės
rtp

Postuar mė 31-8-2005 nė 11:00 Edit Post Reply With Quote
Rugova vė gurthemelin e katedrales katolike “Nėna Terezė” nė qendėr tė Prishtinės

26.08.2005 13:31 ET Prishtinë (KosovaLive)

Në ditën e 95 vjetorit të lindjes së Lumes Nëna Terezë dhe në 600 vjetorin e lindjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeu të premten në Prishtinë u vu gurthemeli i katedrales katolike “Nëna Terezë” në qendër të Prishtinës

Ceremonia e vënies së gurthemelit të Katedrales Katolike në Prishtinë, u zhvillua nën patronatin e kryetarit të Kosovës, Ibrahim Rugova, i cili së bashku me Ipeshkvin e Kosovës, Mark Sopin dhe arqiepeshkvin e Uashingtonit, Teodor Mek-Keret vunë gurthemelin e katedrales. Në ceremoni morën pjesë edhe personalitete të ndryshme vendore e ndërkombëtare të jetës politike dhe kulturore.

View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0536721 sekonda, 24 pyetje