Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: TIPAT e Grupi Negociator i Kosoves 2007
EM-i

Postuar mė 31-1-2007 nė 20:02 Edit Post Reply With Quote
TIPAT e Grupi Negociator i Kosoves 2007

u knaqen tuj mare pagesa nga kuvendi qeveria jo si negociator Populli po vdes per BUKE e UJE sa ma shpejt sa ma mire deshtimi i grupit kosovar a po ai (TRADHTAR) kishe se din per planin e Babadimrit (ATISARIT) per statutin etj per Kosove kta tipa Kryesor per Kosove sot ai qe ka dit me ba politik nuk eshte ma PRESIDENTI i vertet RUGOVA pas RUGOVES e prishi Sejdiu me Eqremin LDK humbja e historis 16 vjet qendresa me SERBIN kta per disa muj a po ore o more njerz kqyrni FITORE LD-se me vizion te RUGOVES dhe kryesia e sot Kryesia LDK
Eqrem Kryeziu
Kolë Berisha
Nekibe Kelmendi
Fadil Ferati
Lutfi Haziri
Kryetar F.Sejdiu ka mendu se Kryetar i Kosoves dhe LDK o morre Burracak mos mendon ky njeri qe e fiton me LDK PDK qeverin sjeni RUGOVA PRESIDENTI I VERTET
kta me kryesin e LDK jeku ish Kryetarin Kuvendit Dacin nuk eshte se ky ka dit te bej per Popullin SHQIPTAR dhe Kosovar pa e lan Kosoven Lindore a po Lugina e Presheves kta tipat Fatmir Sejdiu (LDK)
Kole Berisha (LDK) Lutfi Haziri (LDK) Agim Ceku (AAK) Hashim Thaci (PDK) Veton Surroi (ORA) e jeken Dacin po do te fitoj me LD-ne kta tipa jo qe nuk din po poj kqyrin interesat e veta ne favore te UNIK BE tipat vet e din e bejn Decentralizimi ne Kosove pavaresia e Kosoves Bashkimi Serbe ndermjet Decentralizimi ne Kosove dhe autonomi per Serb autonomi serbe perbrenda Kosoves e Pavarur ėshtė projekt i Serbisė, i cili nėpėrmjet UNMIK-ut u bė edhe projekt i Qeverisė sė Kosovės. E filloi Qeveria e Bajram Rexhepit
sot Qeveria e Agim Ceku dhe Lutfi Haziri
propozimin e Ahtisarit me njė formė tė fshehur tė "autonomisė sė gjerė" Grupi tradhtar i Kosoves
protesta e demostrata ne Kosove
Rrezistenca ne Kosove per planin e multikos si do mos per autonomi serbe ne Kosove serbet ne Kosove drejtat si mas 5% ashtu dhe Kosova Lindore kush nga tipat ka fol per Shqipatr atje per nje autonomi si fillim drejt ribashkimit me Kosove me siguri qe po sot a po neser kush nuk e don a po eshte kunder te shkon ne serbi te jeton disa shqipfolsa tipat kishe UCK dhe po baj politik si do mos kta tradhtaret tani po don me u ba kryeministr 2007 ndoshta nese fiton LDK bashk me ket qe ka qef me u ba i PDK fjala eshte H.Thaci pse jo po LDK formale sot ka humb qeveria derjt deshtimit FITORE LDse dhe Populli i Kosoves nuk jep voton per tipat tradhtar kan pa ndonje her invalid e luftes jo konflikt si mas UMNIKut bre ec ma GO HOME se me ba me tu qu si kurr serbis mazi se turoOSMANEVE jau bajna dojn gjakun e Shqipatreve me tradhtu amaneti eshte PAVARESIA jo autonomi kemi pas dhe jemi kan 90% e aserbet 5% nese jan kaq pse nuk behet rezistrimi i Popullit Kosovar ? o zot athu do te kem fuq ooo krejt ballkani na ka mare trojet dhe para evropa e jep Kosoven serbis autonome per serb nese shkojn kta tipat azil te autonomija serbe po ndoshta behet se ne kosove me jetu me neve jo e di Populli per presion etj nga bota po ama kurr populli qohet ne demostrat nuk ka ma babadimri etj po ka Zoti dhe Shqipatri ne ket toke SHPK si me kan kta te mup sup kujdes po thojn per demostrata o vllazen e motar mos u bani si udba kos para luftes nejes edhe sot ka udba po ju SHPK mos luftoni kunder Popullit ne demostrata kur te mbahen nese Kosove eshte shtet cka do ndodh me Lugin e Presheves serbet do ti ndjekin popullin Shqiptar per ne Kosove ndoshta ata ate politik e kan pas dhe prap e kan cka bejn UNHCR OSCE NATO per ket ne mbrojte te Popullit Shqiptar ne lugin dhe shum probleme tjera dikush po hedh gurin dhe spo mun e mshef doren

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1049089 sekonda, 24 pyetje