Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: pavaresia e kosoves
florian

Postuar mė 9-2-2007 nė 17:24 Edit Post Reply With Quote
pavaresia e kosoves

edhe une nenshkruaj peticionin per pavaresine e kosoves.
Shqiptaret duhet ta kuptojne se po aq sa kjo pavaresi i ka themelet ne sakrificat e shqiptareve te kosoves ne 1990 e me pas, po aq e rendesishme ne mos me shume, eshte qe kjo pavaresi te njihet nga organizatat dhe huaja.
Sepse fatkeqesisht deri me sot, e aq me shume kohet e fundit, shtete te huaja dhe mjetet e medias, po e paraqesin perhere e me shume Kosoven ne statusin politik aktual qe i perket sipas ligjeve nderkombetare ; do te thote province e serbise. Keshtu duhen perpjekjet e gjithe shqiptareve kudo qe jane, dhe te miqve te Shqiperise e shqiptareve, kushdo qofshin ata, per te miratuar ne organizaten e kombeve te bashkuara, njohjen e kosoves shtet i pavarur, sovran, si dhe kufinjte e saj.
Une si shqiptar i shqiperise do doja qe flamuri yne (i Kosoves dhe i Shqiperise te ishin nje) por e di qe UN nuk do ta pranoje nje gje te tille aq me shume kur flitet per kosove multietnike, perndryshe do ishte me mire qe Kosova te ruante flamurin aktual kuq e zi, me shqiponje, sepse vertet ai u duhet aq shume shqiptareve te kosoves, e Shqiperia republike mund te adaptonte nje flamur te ngjashem. Sidoqofte shpresoj qe kosova te kete nje flamur (zyrtar, sepse ne zemrat e kosovarerve flamuri do te jete perhere kuqezi) qe te jete shume shqiptar, te pakten aq perqind sa eshte perqindja e shqiptareve qe jetojne ne kosove. Perfundimisht me Kosoven e pavarur Shqiperia republike duhet t'i mbaje kufinjte te hapur, dhe pavaresisht se ne dy shtete, shqiptaret ne ballkan do te jene nje fuqi e re, ndoshta per here te pare edhe ne do mund te bejme histori, se deri me sot historine tone e kane shkruajtur te tjeret.
GOD BLESS KOSOVA AND ALBANIANS !

View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0436399 sekonda, 24 pyetje