Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: Fyerje ndaj NJERIUT
Anton Ashta

Postuar mė 4-12-2009 nė 15:29 Edit Post Reply With Quote
Fyerje ndaj NJERIUT

Dje me vjen nje ftese nga nje institut per nje konference qe do te zhvillohet me date 09 permbi te Drejtat e Njeriut.

Ju pergjigja:

Po mire te nderuar, si guxoni te fyeni NJERIUN duke ftuar kriminelin abdiu te dale ne publik. Jo qe nuk e keni idene qe cfare jane te Drejtat e Njeriut, po ju e fyeni NJERIUN turp ANTON ASHTA

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 4-12-2009 nė 15:30 Edit Post Reply With Quote
Aips Institut 04. Dezember um 16:04 Melden
Pershendetje i nderuar! Ne nuk duam te fyejme askend, aq me teper miqte apo diten nderkombetare te te drejtave te njeriut. Ne i kerkuam Gjykates Kushtetuese te caktonte nje perfaqesues per te folur dhe ajo emeroi personin qe ju kritikoni. Ne nuk kemi te drejte ta refuzojme as ate dhe askend tjeter qe ka nje mandat nga nje institucion tjeter.

Gjithesesi nuk mendojme se akuza ndaj nesh per fyerje apo per turp na drejtohet vertete ne, por e konsiderojme nje qendrim personal ndaj nje personi, jo ndaj institucionit tone.

me respekt

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 4-12-2009 nė 15:30 Edit Post Reply With Quote
Anton Ashta 04. Dezember um 16:23
Qendrim personal ndaj nje personi?

Ne asnje menyre ju me kete qe po beni nuk e meritoni qe quheni institucion.

nejse kohe e humbur,

turp e faqja e zese po ky popull sic duket nuk meriton as elite as institucione me te mira.

Po te kishit minimumin e mendimit elementar njerezor nuk do te pranonit nje kriminel as tju afrohet e jo me te dale ne publik se fakti qe flet ne nje konference per te drejtat e njeriut ai kriminel eshte fyerje ndaj NJERIUT.

Po keto vlera qe po permend une ketu ju si duket nuk jeni ne gjendje elementare ti kuptoni.

turp e mjere ata qe ju financojne e mjere ata qe do te vine te degjojne nje kriminel,

pa respekt

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member
Anton Ashta

Postuar mė 4-12-2009 nė 15:34 Edit Post Reply With Quote
Konferenca eshte me date 09 e nuk me kujtohet vendi, po sikur te kishte njerez ne kete Atdheun tone te dashtun do ti kisha ftu qe te shkojme te gjithe atje dhe vertet te flasim per te Drejtat e Njeriut duke mbulu me turp kriminelin abdiu dhe te gjithe ata individe qe fyejne NJERIUN duke e pranu ate ne publik.

Por sot, Shqypni, pa m´thuej si je?

View User's Profile E-Mail User View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.1134579 sekonda, 28 pyetje