Kuvend-eDSH
Aktiv pėr herė tė fundit: Aktiv pėr herė tė fundit : Kurrė
Nuk keni hyrė [Hyrje - Regjistrohu]


Version i printueshėm | Dėrgo pėr njė shok
Nėnshkruaj | Shtoni tek preferencat
Autori: Subjekti: hallet e njerzve
estate

Postuar mė 11-10-2013 nė 20:58 Edit Post Reply With Quote
hallet e njerzve

Majori i policisë Ylvi Bengasi u vra më 1 nëntor 2000, në një pritë në afërsi të fshatit Shoshan, në hyrje të grykës së Dragobisë. Në momentin e vrasjes ai shërbente si shef i armatimit të repartit special Brisku në kryeqytet. Dhe nuk kishte si detyre te shkonte atje me grupet per patrullim.Por majori bengsi u caktua ate dite pasi oficeri qe duhet te shkonte ne krye te atij grupi E .H pasi ishte me detyre komandant grupi. n uk vajti pasi ate dite gjendej i semure dhe vend te tij u cakrua majori bengasi. Bengasi kishte shkuar në Tropojë si komandant grupi i Briskut dhe u vra gjatë një patrullimi të dy furgonave Iveko me trupa speciale, në aksin rrugor Bajram Currit-Valbonë. Shteti ende nuk i ka zbuluar vrasësit e tij.KY FAT E PRET DHE KOLOGUN E TIJ E.H te cilin zevendesoi ate dite.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member

Powered by XMB 1.8 Partagium Beta Build 20110207PM
Developed By Aventure Media & The XMB Group © 2002
Procesi i kryer nė 0.0529668 sekonda, 24 pyetje