Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

E djathta shqiptare

Bashkimi i sė djathtės ėshtė shpėtim i Atdheut

nga Anton Ashta


Tė nderuar zoterinj,

z. Alimadhi, Laēo, Lesi, Mediu, Shehu, Selfo, Spahia, 


unė qė po ju drejtohem jam njė i djathte klasik shqiptar, stergjyshi tregtar, gjyshi mjek, babai financier, unė mėsues, ish- student i grevės sė urisė dhe asnjehere anėtar i ndonje partie politike.
Mė tej

Ti je Fatos Nano, mbrapa tė vjen Zija

nga Sali Berisha

Duke ju pėrshėndetur ju, qytetarė tė Shkodrės dhe Vlorės, edhe njė herė uroj qė tė gjeni forcėn pėr tė pėrballuar dhimbjen e madhe dhe lutem sė bashku me ju, qė shpirtrat e njerėzve tuaj tė dashur, tė gjejnė paqen e merituar. Mė tej  

Letėr e hapur drejtuar tė djathtėve shqiptarė

Tė nderuar tė djathtė shqiptare, 

mė lejoni t“ju drejtohem dhe njėhere pėr tė shprehur shqetėsimin tim, pėrmbi papjekurine tonė.
Mė tej  

75-vjetori i Mbretėrisė Shqiptare 

nga As.Prof.Dr. Bajram Xhafa

Mė 1 shtator tė kėtij viti u mbushėn plot treēerek shekulli, qė nga dita kur u shpall Monarkia Shqiptare. Por 1 shtatori ėshtė njė datė, tė cilėn brezat e sotėm pothuajse nuk e njohin fare. Mė tej

PLATFORME
PER RINGJALLJEN E PARTISE “BALLI KOMBETAR”,
Shtator 2002

Njė grup anėtarė tė Partisė “Balli Kombetar”, paraqesin pėrpara tė gjithė ballistėve tė vėrtetė njė platformė pėr ringjalljen e partisė mė tė vjetėr dhe tė parėn parti antikomuniste nė Shqipėri. Mė tej

Tė jesh i djathtė nė RSH

Te largohesh dy here nga Shqiperia nen presion dhe terror. Zaide Xhemali, arsimtare ka provuar mbi kurrizin e saj disa here dhunen psikologjike te personave te panjohur qe per kater vjet me radhe e bene ate dhe familjen e saj te vuante terrorin e papare. Mė tej

 

e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė