Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

Kombi Shqiptar
 

POR SOT, SHQYPNI PA M'THUEJ SI JE?...

 

Pėrgjigje Nicolas Gage

nga Rexhep Bunjaku

"Tradhtar i kombit!" 

nga Nazmi Lukaj 

Koha ėshtė qė para se tė flasim, ta peshojmė fjalėn shumė. Po, edhe nėse e kemi dikė kundėrshtar nė sferat e jetės politike e publike, nėse ka vlera kombėtare, duhet t’ia theksojmė. Mė tej

 

Financimi i Rrugės sė Bashkimit 

nga Anton Ashta

Financimi i Rrugės sė Bashkimit nuk duhet tė jetė problem pėr Kombin shqiptar dhe nuk ėshtė problem pėr Kombin shqiptar. 

Mė tej

Ideja shqiptare

nga Prof. Dr. Phil. Krist Maloki

Fati i njė kombi dhe ardhmenia e tij qendrojnė ndėr duer tė brezit tė ri; tė pajisunit e rinisė me idena tė shėndosha, e sidomos tė gjalla, i siguron kombit njė jetė tė gjatė e njė t'ardhme tė shkėlqyeshme. Mė tej

 

Heronj apo kriminelė ? Mos tė nxitojmė : T’i gjykojmė !

nga Mėrgim Korēa

 
Kam shumė kohė qė matem tė bėj njė shkrim lidhur me njė problem i cili, pėr nga rėndėsia qė paraqet, duhej tė ishte trajtuar me kohė.
Mė tej

 

Masakėr antikombėtare kundėr intelektualėve 

nga Mexhit Prenēi 

Pa dėnuar Enver Hoxhėn si kriminel dhe kryeamoralist i degjenerimit tė shqiptarit, e ardhmja do tė mbetet varė nė njė cergė, rrahur nga erėrat e forta tė dimrit. Mė tej

Kombi shqiptar nė prag tė mijėvjeēarit tė tretė  

nga Ismail Kadare  

Nė prag te mijėvjeēarit tė tyre tretė, qė eshte dhe mijevjeēari i trete i botes se sotme, shqiptaret i priste nje befasi tragjike.  

Mė tej


Republika e ShqipėrisėRepublika e KosovėsĒamėriaShqiptarėt nė MaqedoniShqiptarėt nė Kosovėn lindore


Shqiptarėt nė Mal tė Zi


Arvanitasit


Arbėreshėt


Shqiptarėt nė Botė

 

e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė