Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

Arvanitasit
Vrasja e dyte e Aristidh Kolias 

nga Kolec Traboini

"Ju lutem mos ushqeni asnjė iluzion. Mua mė vranė dhe kėshtu kanė vepruar edhe me dy kryetarėt tjerė tė Shoqatės sė Shqiptarėve "Marko Boēari", tė cilėt vdiqėn, edhe kėta, nga "leuēemia". Kėto fjalė ua kam thėnė edhe miqve tė tjerė tė mij"... 
- Fjalėt e arvanitasit tė madh, Aristidh P. Kolia, nė shtratin e vdekjes.
 Mė tej

Gjuha shqipe, shqiptarėt nė Greqi
dhe grekėt nė Shqipėri

nga Dr. Konrad Clewig

Pjesėt shqipfolėse tė popullsisė nė Greqi nė kėndvėshtrimin gjuhėsor, historik dhe atė tė vetėdijes nuk pėrbėjnė njė grup homogjen. Mė tej

e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė