Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

Republika e Kosovės
Rezoluta 1244


Korniza Kushtetuese mbi Vetėqeverisjen e Pėrkohshme nė Kosovė 


UNMIK

Rrefim i jashtezakonshem i Rifat Jasharit: Historia e familjes Jashari

„NESE ZOTI I JEP YMER, SHABANI DO TA TRASHEGOJE KETE VEND „

Mė tej

Pėr Kosovėn ekziston vetėm njė opcion- Pavarėsia

nga Besim Krasniqi

Njė ftesė e tillė e z.Dioguardi i ka me siguri arsyet e veta nė tė cilat mbėshtet ai, kur dihet se si kryesues i lobit shqiptar nė SHBA ėshtė vazhdimisht nė rrjedhė tė ngjarjeve dhe mė afėr informatave rreth politikės sė jashtme tė SHBA-ve. Mė tej

PĖRGJIGJE NJĖ « DOAJENI TĖ PATRIOTIZMIT SHQIPTAR »

nga Sefedin Krasniqi*


Para dy viteve, pėrkatėsisht mė 21 qershor 2001, njė biēim gazetar, qė ia paska ngarkuar veti barrėn tė merret me analizat e shkrimeve tė mia dhe me veprimtarinė time politike, mė pati sulmuar duke shpifur kundėr meje nė gazetėn « Epoka e re ».

Mė tej

Pavarėsia e Kosovės sipas tė drejtės ndėrkombėtare

nga Prof.Dr.F.Münzel

Si parakushte pėr ekzistencėn e njė shteti tradicionalisht vlejnė: territori shtetėror, populli shtetformues dhe pushteti pėr njė kohė tė caktuar. Tė tre elementet e pėrmendura janė tė pranishme nė Kosovė qysh prej vitit 1991: territori shtetėror, populli shtetformues dhe njė organizim shtetėror i njohur nga shumica e popullit shtetformues si i vetmi pushtet.

Mė tej

 


e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė