Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

 Libra mbi kalvarin komunist nė Shqipėri Pjeter Pepa 1999- Dosja e diktatures
Arshi Pipa 1994- Libri i burgut
Uran Kalakula 2001- 21 vjet burg komunist
Nazmi Berisha 1995- 20 vjet ne burgjet e Enver Hoxhes: deshmi per periudhen 1959- 1980
Uran Butka 1995- Ringjallje
Viktor Martini 1999- Deshmoj: une, hija dhe vuajtja
Haxhi Gjoka 1995- I vdekur mes te gjalleve.
Tanush Kaso 1998- Kalvari i burgjeve komuniste: genocidi komunist ne Shqiperi
Elmas Leci 1997- Kush i vrau? Perse i denuan? Historia e eleminimit te kuadrove te ushtrise shqiptare ne vitet 1944-1990 
Liri Lubonja 1995- Larg dhe mes njerezve: kujtime internimi 1973-1990
K. Cefa (red.) 1993- Martirizimi i kishes katolike shqiptare 1944-1990
Eugjen Merlika 1996- Nje jete ne diktature: kujtime te nje 'armiku te klases'
Agim Musta 1998- Mjerim pa fund
Luan Myftiu 1994- Nen terrorin komunist
Petrit Palushi 1996- Masaker komuniste ne Buzemadhe
Zef Pllumi 1995- Rrno vetem me tregue.


e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė