Hyrje  
   Kombi  
   Bashkimi  
   Histori  
   Krimet  
   E Djathta  
   Veprimtari  
   Libra  
   Kuvendi  
   Posta juaj  
   Kush jemi ne  
Tregoi njė miku
   Emri juaj:

   E-maili juaj:

   E-maili i mikut:

   Komenti juaj:
   Njė kopje pėr ju

Veprimtari
Ju ftojmė nė radhė tė parė tė mendohemi thellė pėr problemet qė kalon Kombi ynė. Besojmė se keni dėgjuar pėr pėrpjekjet qė bėjnė nė shoqėritė e qytetėruara pėr tė shpėtuar njė jetė njeriu duke bėrė dhurim gjaku, organesh etj. etj. Pėr mė tepėr bota e qytetėruar kėtyre veprimeve u bėnė njė publicitet tė jashtėzakonshėm me qėllim rritjen e ndjeshmėrisė sė shoqėrisė pėrballė problemeve tė tė tjerėve. Ndėrsa kur shikojmė problemet qė kombi dhe shoqėria jonė kalon, ato qė pėrmendėm mė sipėr duken diēka mikroskopike. Ne nuk duhet tė luftojmė tė shpėtojmė njė jetė njerėzore por qindra, ne nuk duhet te luftojmė pėr ngritjen e nivelit nė shkolla, por analfabetizmin e mbjellur dhe qė pritet tė jap fruta nė Shqipėri. Per te gjitha keto, le te mendohemi te nderuar lexues, te nderuar bashkatdhetare !Mundemi ne (qė po tė na pyesin cilėt jemi shpejt do mburremi pėr origjinėn tonė , pėr tė parėt tanė etj.etj. ) qė diēka tė ndryshojmė?
Mundemi ne shqiptarėt tė ndalojmė ti marim jetėn e njėri-tjetrit, mundemi ne shqiptarėt tu mėsojmė fėmijėve tanė gjuhėn e Naimit, mundemi ne shqiptarėt tė tregohemi zemėrgjerė pėr tė treguar qė jemi niperit Nėnė Terezės, mundemi ne shqiptarėt nė fund tė fundit tė bashkohemi pėr tė treguar qė jemi pasardhėsit e Gjergj Kastriotit? Ne jemi nje grup shqiptarėsh, qė jo vetėm deshirojmė tė diskutojmė problemet tona,
por edhe tė BĖJMĖ,qė nesėr mos tė jetė vonė....
 

Ftesė Partive tė djathta Shqiptare

Shpėtoni fjalėn e lirė 

Thirrje e drejtuar tė gjithė shqiptarėve 

Letėr e hapur drejtuar Parlamentit tė Republikės sė Shqipėrisė 

e Djathta Shqiptare © 2001-2002
Ndryshuar mė